Marka

Serię Dermedic baby Linum Emolient opracowaliśmy w trosce o wrażliwą skórę dzieci już od 1. dnia życia, korzystając z wiedzy i doświadczenia z autorytetów z dziedziny dermatologii i położnictwa.

Skóra noworodka nie ma w pełni wykształconych mechanizmów obronnych i jest bardzo podatna na działanie czynników patogennych, takich jak bakterie i grzyby. Jest też znacznie cieńsza od skóry dojrzałej, dlatego szybciej traci wilgoć. Skóra osiąga dojrzałość dopiero około 3. roku życia i do tego czasu potrzebuje specjalnej pielęgnacji preparatami przeznaczonymi dla najmłodszych.

Dermokosmetyki Linum baby swoją delikatność i skuteczność zawdzięczają recepturom opartym na oleju lnianym, który wraz z innymi składnikami natłuszcza i nawilża skórę, wzmacniając jej barierę ochronną.

Ze względu na specjalistyczny skład produkty Linum Emolient baby są przeznaczone także dla dzieci ze skórą suchą, bardzo suchą, atopową i skłonną do alergii czy atopii. Nie naruszają bariery lipidowej skóry, działają przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Przyspieszają gojenie się uszkodzonego naskórka i przywracają skórze elastyczność.

W laboratoriach marki Dermedic, stale pracujemy nad udoskonalaniem receptur i formulacji naszych dermokosmetyków, aby skutecznie, a zarazem łagodnie pielęgnować wrażliwą skórę Twojego maluszka.

Skóra sucha, bardzo sucha, atopowa, skłonna do alergii u niemowląt i dzieci.

Sucha skóra charakteryzuje się niską zawartością naturalnych czynników nawilżających, zaburzeniami metabolizmu lipidów naskórkowych i czynności gruczołów łojowych. Skutkuje to szorstkością, matowością i nadmiernym rogowaceniem naskórka. Występowanie suchej skóry w dużej mierze dotyczy pacjentów z Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS) – przewlekłą, zapalną chorobą, charakteryzującą się nasilonym świądem. Problem ten dotyczy 1–12% dzieci w krajach wysokorozwiniętych. U ponad połowy z nich pierwsze objawy AZS występują w 1. roku życia, zaś u 90% – przed ukończeniem 5. roku życia. Nieodpowiednia pielęgnacja takiego rodzaju skóry zaostrza dolegliwości.

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Baby
Kremowy żel do mycia Dermedic Baby
od 1. dnia życia
Czytaj więcej »
Lekki balsam do ciała Dermedic Baby
Lekki balsam do ciała Dermedic Baby
od 1. dnia życia
Czytaj więcej »