Nawigacja:
Rodzice po godzinach |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Angie1001
Mama
post napisany:

Ostatnio będąc w mieście w galerii. Widziałam kobietę w zaawansowanej ciąży podejrzewam że to już blisko 8 miesiąc. Stała pod wejściem do sklepu i paliła papierosa. Jaki jest wasz stosunek do kobiet palących papierosy w ciąży i w trakcie karmienia piersią? Ja uważam że to jest po prostu tragiczne! Nieodpowiedzialne. To samo tyczy się alkoholu. Jakie jest wasze zdanie? Palilyscie w ciąży? Rzucilyscie jak się dowiedzialyscie? A może wrocilyscie do palenia po porodzie? Jak to było u was z alkoholem? Proszę tylko żeby było bez uniesień bo ostatnio trochę ponosimy emocje co niekotre osoby :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
leksik1
Mama
post napisany:

Nie palę i nie paliłam. Natomiast zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży, to zdarzyło mi się wypić piwo czy drinka. Oczywiści później już nie, aż do końca karmienia. Prawie wszystkie kobiety, które znam wypiły jakiś alkohol na samym początku ciąży, bo jeszcze o niej nie wiedziały.

Ale jak już się wie, to zupełnie nie popieram picia i palenia w ciąży i podczas karmienia. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
klarita
Blogerka
post napisany:

Kategorycznie NIE dla używek w ciąży i karmieniu. Bez uniesień powiem, że najchętniej podeszłabym i powiedziała kilka dosadnych słówek. Takie moje zdanie i nie dam się namówić na inne

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Nie pochwalam takiego zachowania. Na samym poczatku ciazy, palilam i pilam, ale atedy jeszcze nie wiedzialam, ze w niej jestem. Zaczelo mi switac jak nagle przerzucilam sie na 2% piwo i odrzucalo mnie od papierosow, zrobilam test, wyszly dwie kreski i no i uzywki poszly w odstawke. Co do karmienia to pije alkohol i nie uwazam, ze jest to nieodpowiednie zachowanie. Zawsze po wypiciu tego jednego piwa czekalam 3 godziny, a ze karmie w nocy to w ciagu dnia moge sobie pozwolic. Co wiecej, sa badania gdzie po wypiciu lampki wina mozna karmic od razu. Ale jesli ktos wypije wiecej, bedzie pijany itd to nie powinien karmic orzez 12h wzwyz, chyba ze ma odciagniete mleko. Jesli zas chodzi o palenie papierosow w czasie karmienia to owszem, zdarzylo mi sie raz na jakis czas zapalic i wtedy nie karmilam. Zawsze pod reka byla butla. No, ale kobiety ktore pala cala ciaze, a pozniej robia to podczas karmienia sa dla mnie strasznie nieodpowiedzialne. Bo onemysla, ze dziecku nic nie bedzie, askoro lekarz powiedzial, ze nie wolno rzucac fajek w ciazy to one tego nie zrobia. 

Ogolnie to temat rzeka i ciezko cokolwiek powiedziec, bo zawsze znajdzie sie ktos kto powie, ze palil cala ciaze i dziecko jest zdrowe. Yhm. No, ale w gruncie rzeczy to ich sprawa.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mateusz
Tata
post napisany:

Nie lubię gdy kobieta pali. A gdy jest w ciąży i pali lub pije alkohol to już w ogóle nie to przyjęcia. Dziecko to największy skarb dla rodziców i każda przyszla powinna się poświęcić i odmówić sobie niektórych rzeczy. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

No myślałam że tej kobiecie powiem co myślę a potem mówię przecież to nie mój problem ale szkoda dziecka. Ja paliła jeszcze mieszkając w UK ale potem rzuciłam papierosy jeszcze przed ślubem się udało a potem od razu zaszłam w ciążę. Nie paliła cała ciąże oraz jak karmilam. Teraz sobie od czasu do czasu zapale np jak są znajomi i jest % ale już nie karmie więc nie szkodzie dziecku zapale jednego czy dwa raz na jakiś czas. Co do alkoholu to w ciąży nie piłam a jak karmilam to wypiłam czasami sobie karmi jak było tak gorąco ale wtedy nie karmilam syna. Ja uważam że można sobie zrobic detoks i dla takiego małego skarbu się poświęcić i można to zrobić i to jest Najwięksi motywacja niż zapalić sobie fajeczke bo ma się chęć. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Ale to juz nie nam oceniac. Jesli ktos chce palic i pic to niech sobie to robi, swiata nie zmienisz. Mozesz jedynie zwrocic uwage, ale to jak taka osoba sie wobec ciebie zachowa to juz niestety nie bedzie fajne. Ja nie widze nic zlego w piciu alkoholu podczas karmienia. Zawsze mozna mleko odciagnac czy nawet podac mm. To, ze karmimy, wcale nie oznacza, ze nie mozemy pic i musimy miec abstynencje. Jesli ktos chce sie napic to niech sie napije, ale z glowa. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja w ciąży nie piłam w ogóle alkoholu nie tylko dlatego że nie chciałam ale nawet nie miałam na niego ochoty mdliło mnie jak czułam zapach alkoholu. Natomiast papierosów nigdy nie paliłam i nie zamierzam palić bo poprostu śmierdzi mi dym papierosowy. Nie mnie jest oceniać to co robią kobiety w ciąży ale napewno tego nie pochwalam.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Jesli kobieta nie wie, ze jwst w ciazy to jeszcze okej, bo dosc czesto sie zdarza, ze kobiety w ciazy krwawia przez pewien czas i mysla, ze to krwawienie to okres. Ale jesli juz kobieta wie, ze jest w ciazy i mimo to pije to cos jest nie tak. Do tego ci lekarze ktorzy mowia, ze jedna lampka wina wieczorem nie zaszkodzi. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

No tak ja również wiem że niektóre kobiety nie wiedzą że są w ciąży i piją lub palą papierosy ale to jest nieświadome. Natomiast słyszałam również opinię że lampka wina w ciąży nie zaszkodzi co dla mnie i tak nie jest przekonujące.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Mleczko ochronne SPF 50