Nawigacja:
Tematy:
Wyobrażenia vs rzeczywistość
Rodzice po godzinach |

Czy są jakieś kwestie, które zupełnie inaczej sobie wyobrazaliscie przez posiadaniem dziecka? Ja byłam pewna że będę karmić piersią i to do samoodstawienia! Byłam pewna tego jak tego, że po nocy przychodzi dziec, a tu przyszło. Wielkie rozczarowanie. Albo byłam pewna, że nie będę nosić dziecka w chuscie 😂😂 a tutaj bach! Już trzy chusty w szafie i trzy nosidełka 😂A jak wyglądały wasze postanowienia, przekonania, które później uległy zmianie?

19 odpowiedzi
Zwiedzanie opuszczonych miejsc.
Rodzice po godzinach |

Czy jest tutaj jakas mama, ktora tak samo jak i ja uwielbia zwiedzac opuszczone miejsca i moglaby polecic cos ciekawego? Kiedys z moim znajomym zalozylismy "ekipe". Mielismy chodzic po opuszczonych miejscach itd, ale z biegiem czasu wszystko sie posypalo. Myslalam nad szpitalem psychiatrycznym w poznaniu, bo tam podobno jest co zwiedzac. Umnie niestety taki opuszczony szpital jest chroniony i ciezko do niego wejsc. Wiem, ze bodajze w krakowie badz jakims innym miejsce jest opuszczone osiedle.

58 odpowiedzi
Dlaczego róż dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców ?
Rodzice po godzinach |

O symbolice koloru niebieskiego Niebieski zawsze oznaczał towar z górnej półki. Uzyskanie niebieskiego odcienia było poza tym bardzo kosztowne. Potrzebny do tego kamień – lapis lazuli – był ceniony na równi ze złotem. Dawniej kolor niebieski był uznawany za symbol macierzyństwa i oddania dzieciom. Właśnie z tego powodu panny młode powinny mieć na sobie w dniu ślubu coś niebieskiego. O symbolice koloru dziecięcego dawniej Odpowiedź jest dość prosta - przede wszystkim na biało. Biel symbolizowała czystość, niewinność i nowy początek. Nowo narodzonego synka Słowianie zawijali w białą koszulę ojca, a dziewczynkę w koszulę noszoną przez mamę. Do podkreślenia płci używano np. nakryć głowy. O symbolice koloru różowego Barwa różowa jest zarezerwowana dla dziewczynek. Ale kiedyś ubierano tak chłopców. Zgodnie z tradycją chrześcijańską, chłopcy nosili róż, bo taki kolor miały na obrazach szaty małego Jezusa. Natomiast dla dziewczynek przeznaczono błękit, ponieważ na niebiesko jest przedstawiany płaszcz Matki Boskiej. Skąd taka zmiana w kolorach? Zmiany dokonali projektanci ubrań mniej więcej w latach 40. XX wieku. Ich zdaniem to kolor czerwony i pochodzący od niego róż bardziej pasują do kobiet. Potwierdziły to również badania, z których wynikało, że kobiety są bardziej wrażliwe na te kolory, a małe dziewczynki, gdy mają do wyboru przedmioty w różnych barwach, najchętniej sięgają po te zbliżone do różowego. Takie upodobania mamy podobno zakodowane w genach. A wy jak podchodzicie do kolorów w które ubieracie swoje dzieci? Czy zdarza Wam się chłopcu ubrać coś różowego,a dziewczynce niebieskiego lub czarnego ? Czy stawiacie na standardowe kolory?

2 odpowiedzi

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia
Kremowy żel do mycia
od 1. dnia życia
Czytaj więcej »
Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy
Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy
od 1. dnia życia
Czytaj więcej »