Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Estera03
Mama
post napisany:

Ja radziłabym kierować się tym, co powie Ci lekarz na ostatnim USG. Na pewno poinformuje Ciebie jakiej mniej więcej wielkości i wagi będzie dziecko :) To, że jesteś wysoka czy niska nie zawsze ma wpływ na rozwój i wielkość dziecka. Moja siostra ma 160 cm wzrostu, jej mąż 175 cm a dziecko urodziło się 59 cm i ważyło 3800gram. Jeżeli lekarz powie, że będzie miało między 3200-3500 to zapakuj ubranka 56 cm. Jeżeli powyżej 3500 to na pewno rozmiar 58-62. Polecalabym wziąć w razie czego chociaż na jeden dzień większy i mniejszy rozmiar. Zawsze ktoś z rodziny może podwiezc Ci ubranka dla dziecka :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
moNika88
Mama
post napisany:

Ja oczekuje na dzieciątko. Do szpitala zamierzam kupić rozmiar 56. Generalnie chyba 62 jest dobre na te pierwsze dni bąbelka. Zawsze można podpytać w szpitalu położnej. Bo jednak nie przewidzi się jakich rozmiarów będzie pociecha.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zajac
Mama
post napisany:

Teraz będę zwracac uwagę jak mały rośnie i co lekarz będzie mówił. Ciekawe jaki będzie. Po tatusiu czy po mamie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
młodamama
Mama
post napisany:

Uważam, że nie ma sensu kupować mniejszych rzeczy niż 56, maluszek w pierwszych miesiącach tak szybko rośnie, że posłużą one naprawdę bardzo krótko, sama się nie spodziewałam, że będę tak szybko zmieniała rozmiary. A jeśli będziesz potrzebowała mniejszych to przecież zawsze można dokupić...

0 0
zgłoś post
do moderacji
N
Mama
post napisany:

Ja bym nie kupowała dużo tych małych ubranek. Po pierwsze dziecko bardzo szybko rośnie i za chwilkę te malutkie rzeczy będą za małe. Więc wydaje mi się że trochę szkoda kasę wydawać. Po drugie zawsze można potoczyć troszkę rękawek na te pierwsze tygodnie. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Nosorozec
Mama
post napisany:

Jesli dziecko urodzi sie mniej wiecej w terminie to rozmiar 56 powinien byc odpowiedni i nie potrzeba nic mniejszego. U mnie corka 53cm i 2940g czyli dosyc mala, rozmiar 56 byl ok ale wystarczył na krotko jakies 2-3 tyg wiec nie ma co kupowac za dużo. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja miałam ubranka 56 i dla córki okazały się za duże bo jak się urodziła miała 52cm więc się dosłownie topiła w tych ubraniach (urodziła się w 42tyg więc nie była wcześniakiem). Natomiast dla synka naszykowałam ubranka w tym rozmiarze i były troszkę malutkie bo miał 55cm. Więc w sumie odrazu nosił rozmiar 58. Czasami ciężko jest przewidzieć haki rozmiar ubranek się przyda.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ania35702
Mama
post napisany:

Ja również tak jak Estera03 kierowała bym się chociaż trochę usg.  Dzieci wiadomo mogą się i przedwcześnie urodzić to wtedy nawet 56 za małe. Znajoma obkupiła się w 56 A urodziła 65 cm i 4 kg. Nie założyła nic z tego co kupiła

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zajac
Mama
post napisany:

Ok. A więc co to znaczy żeby tych małych rozmiarów nie kupować za dużo bo dzieci szybko rosną w tym czasie i szybko się nie przydają te ubranka. Więc ile tak na oko powinno się kupić.? Bonprzecierz może bycvte że dziecku będzie się ulewac albo wymioty.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

Zawsze też rodzina przynosi jakieś ciuszki jak przychodzą przywitać nowego członka ja bardzo dużo dostałam wtedy i tych na 56 ale też na później z większym rozmiarze, taki maluszek też dużo nie brudzi jak cały czas śpi czy lezy

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Ochronny krem specjalny SPF 15 Dermedic Linum baby