Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
esia89
Mama
post napisany:

ja używałam Ocenisept i serdecznie polecam jak kikut odpadł to delikatnie przemywałam wodą utlenioną dla odkażenia by nic sie nie stało i jes wygojony juz  także lepszej metody i specyfików nie ma nad tych co pdoają wyżej dziewcyny i ja                                                                                                                                                                                     

0 0
zgłoś post
do moderacji
mamaskarbow
Mama
post napisany:

Ja do pielęgnacji pepucha u córki używałam octaniseptu i odpadł po około 2 tygodniach. U syna nie używałam. Przemywalam sama woda i osuszalam ręcznikiem papierowym, oraz patyczkiem higienicznym i również odpadł po 2 tygodniach 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Joannamama
Blogerka
post napisany:

Ja używałam octenisept tak jak w szpitalu mi kazali zresztą jak położna przyjeżdża do domu w trakcie połogu to obserwuje i też udziela informacji co i jak. Moja siostra coś fioletowego używała więc może to też dobre będzie ale zapomniałam jak to się nazywa

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

Kikut pępowiny można przecierać preparatem o nazwie octenisept, który jest środkiem dezynfekującym i zapobiega zakażeniom bakteryjnym. Jest to szczególnie przydatne, jeśli dziecko przebywa w pomieszczeniu, w którym panuje duża wilgotność. Najważniejszą rzeczą przy pielęgnacji kikuta pępowiny jest dbanie o to, by skóra na brzuszku dziecka mogła oddychać (dziecko powinno być ubrane przewiewnie, najlepiej w bawełniane ubranka) i aby okolice pępka były suche i czyste. Po porodzie kikut pępowiny zaciska się specjalnym zaciskiem – przed wyjściem ze szpitala należy zwrócić uwagę czy został on zdjęty.  Kiedy kikut pępowinowy odpadnie, pępek nie powinien być zaczerwieniony – jeśli tak się dzieje, może to wskazywać na stan zapalny.

Przed wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych przy kikucie pępowinynależy najpierw dokładnie umyć ręce. Należy też pamiętać, żeby przez pierwsze kilkanaście dni po porodzie zakładać noworodkowi specjalne pieluchy z dziurką na kikut pępowiny lub odwijać ich brzeg tak, by zapewnić okolicy pępka dopływ powietrza.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Jeczesia
Blogerka
post napisany:

Ja rowniez ze szpitala dostalam fiolke z fioletem, ktory nanosilam na okolice kikuta patyczkiem. Kikut odpadł po dziesieciu dniach. Nie mielismy problemo z żadnym stanem zapalnym. Dopiero moglismy cieszyć sie kapielami maluszka w pelni bez obaw o zmoczenie kikuta

0 0
zgłoś post
do moderacji
kamilla36
Mama
post napisany:

Pamiętam, że i ranę po CC i kikut przemywałam Octeniseptem. Teraz gdy mój malec ma już prawie 3 lata, przemywam mu nim rany i zadrapania, a także dezynnfekuję ręce w czasach pandemii. Jeden preparat, wiele zastosowań, na wszytskie podobna skuteczność, dlatego tak bardzo jestem zadowolona.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Lekki balsam do ciała Dermedic Linum baby