Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Ewelinakuba
Mama
post napisany:

Ja rowniez zakupilam octenisept bo sprzydaje sie tez nam na roznego typu rany na szczescie kikut pepowinowy odpadl w szpitalu wiec ja sie nim juz nie musialam przejmowac i nie nusialam pozniej jakos specjalnie pielegnowac pepka. Mala lezala w szpitalu 2 tygodnie i dzien przed wyjsciem odpadl :) 

0 0
zgłoś post
do moderacji
weronika35sz
Mama
post napisany:

Teraz jest zalecana pielęgnacja na sucho i taką stosowałam. Po 2 tygodniach kiedy zaczął odpadać jednak ciągle w środku był wilgotny zastosowałem octenisept i zwykły spirytus salicytowy którym na patyczku przecierałam te wilgotne miejsca. Odpadł po niecałych 3 tygodniach od porodu.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Blondynka
Mama
post napisany:

Ja używałam przy dwójce dzieci octanisept. Jest dobry do dezynfekcji kikuta jak i później dla nas na różnego rodzaju rany. Mi w szpitalu powiedzieli żeby psikac bezpośrednio na kikut i patyczkiem delikatnie wycierac w środku pępek pod kikutem. Później jeszcze raz psikalam i tyle. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
wiola_jaw
Mama
post napisany:

Wszyscy polecają ten octenisept bo to naprawdę dobry i uniwersalny produkt odkażający. Jednak moja położna jest zwolenniczką odkażania gazikami nasączonymi alkoholem (do kupienia gotowe w aptece), jednak stężenie alkoholu nie może być większe niż 80 czy 90% bo podobno wtedy nie zabija bakterii tylko powoduje, że przechodzą one w jakiś stan uśpienia czy coś takiego ;-)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Madzia1989e
Mama
post napisany:

My nie stosowalismy zadnych srodkow.codziennie przemywalismy uszu kikut woda patyczkiem do uszu.trzeba bylo wokol oczyszczac z wydzieliny i krwi.kikut po 8 dniach odpadl.Wiem ze polozne w Polsce polecaja octinsept.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

U mnie oatyczek i octanisep. Po 3 tygodniach z tego co pamiętam odpadł i nic się nie papralo więc bardzo dobrze są dwie szkoły jedni robią tak a inni nie robią nic i tylko osuszaja i nie orzemywaja nawet :/ i potem długo i długo się czeka aż odpadnie i oby tylko nie ropial. No w każdym razie delikatnie patyczkiem i octanisept 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

wiola_jaw ja również z zalecenia położnej używałam takie jednorazowe chusteczki nasączone alkoholem do kupienia w aptece. Octanisept jest bardzo dobry ale trzeba wycierać pod kikutem pepowiny po spryskaniu nim tak mi mówiła znajoma. Bo ona tylko psikała i nic nie wycierała a pod spodem zaczęło się babrać i maluszek musiał mieć później specjalną maść od pediatry.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

My również do pielęgnacji kikuta pepowinowego stosowalismy octenisept oraz patyczki do uszu. Pryskalismy na patyczek i delikatnie przemywalismy dookola kikuta. Gdzieś tak po dwoch tygodniach kikut odpadł.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Karynka1
Mama
post napisany:

Nam lekarka zaleciła wodę z mydłem w razie ptotrzeby wokół kikuta, a samego kikuta nie ruszać. Z tego co czytałam octanisept jest szkodliwy i ma być wycofywany,chyba że zmienią skłądniki.Mieliśmy go ale nie używaliśmy.kikut ładnie się zagoił bez niego.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewunia
Mama
post napisany:

U nas położna ze szkoły rodzenia mówiła aby nic nie używać tylko przy kąpieli normalnie moczyć pępek a po kąpieli dokładnie wycierac i zbierać wydzieline dokoła kikuta patyczkami do uszów. Aby do sucha wytrzeć koło pepka i po tygodniu czasu kikut sam odpadł. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Olejek do kąpieli i pod prysznic