Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Merycom
Mama
post napisany:

My też nie załapałyśmy się na kapiel. Teraz jest trochę inne podejście.  I tak jak przyszłam do domu, to kapię. Bez przesady, nie "sterylnie", ale przecież tak goraco było, więc i potrzeba spłukania, umycia z potu. To moje zdanie. Każdy zrobi, jak zechce.      

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marynia
Mama
post napisany:

Ja rodziłam w kwietniu i kąpiel była codziennie. Raz nawet mój partner wykąpał Naszego skarba pod czujnym okiem pielęgniarki. Dawała też rady - jak dbać o pępuszek, jak myć uszka itd. Było to bardzo pomocne.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Gosia1995132
Mama
post napisany:

Rodziłam w Listopadzie 2018 roku i położne myły codziennie rano noworodki ale nie mówiły nic A nic jak to się ma robić. 

Zawijały w kocyk dzidziusie A później przyszedł lekarz i sprawdzał samopoczucie, temperaturę. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Basiabipi
Mama
post napisany:

U mnie nie myli i ja osobiscie bylam z tego zadowolona. Dziecko ma na skorze maz plodowa. I zdecydowanie jest to najlepsza ochrona ;)

Nie spieszylam sie z 1 kąpielą. Stosowalam jedynie wacikow i cieplej wody początkowo. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Bunia Julia
Mama
post napisany:

Ja rodziłam 2 lata temu to kąpali co wieczór ale teraz wszystko się zmienia i to na gorsze. Uważam że w pierwszych dniach kąpiel jest ważna szczególnie w szpitalu gdzie jest pełno zarazków i łatwo o zakażenie. Ale też nikt nie pokazywał mi jak dbać o pępek dopiero położna która przychodziła do domu

0 0
zgłoś post
do moderacji
pozytywnamama
Mama
post napisany:

2017 rok maluszek był myty codziennie rano. Ogólnie to nie wyobrażam sobie nie myć dziecka codziennie. Dzięki właśnie takiej kąpieli mój maluch złapał rytm dnia i szybko nauczył odróżniać się noc od dnia i bardzo ładnie przesypial noce. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marcysia 1912
Mama
post napisany:

Witam ja rodziłam w grudniu i pytali się czy umyć mi dziecko czy nie ale ja nie chciałam to nie myli tylko oliwka posmarowali i to wszystko ale to było w ostatnim dniu tak nikt nie pytał się ale uważam że lepiej nie myć dzieci 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mczarna
Mama
post napisany:

Rodziłam w 2011 i w 2018 , w różnych szpitalach i w obu przypadkach dzieci nie były kąpane.Wiedzię o to jak dbać o dziecko przekazano nam tylko w teorii, a my sami zdobywaliśmy doświadczenie w tej kwestii dopiero będąc w domu.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Justyna86
Mama
post napisany:

W Bydgoszczy w szpitalu MSWiA normalnie położne przychodzą i kapia dziecko. Pokazują jak dbać o  pępek, smaruja balsaamami i dbają o ten rytuał kąpieli. Mają swoje kosmetyki i ręczniczki dla dzidzi, jezeli rodzic nie chce aby dziecko było kąpane szanują to. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Drakster6
Mama
post napisany:

U nas już w 2016 r pierwsza kąpiel była dopiero po 2/3 dobie w szpitalu a w 2018r to rodzic musi powiedzieć że chce żeby wykapano dziecko bo taki maja narzucony rozkład że nie mmyja dzieci żeby dobre przeciwciała z mazi plodowej wchlonely się do organizmu dziecka a nie zostały od razu zmyte przez co organizm częściowo wyjalowiony.. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Linum baby