Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
MonikaW
Mama
post napisany:

U nas kąpiel była na życzenie. Położna przychodziła na salę i pytała czy ktoś dziś sobie życzy aby dziecko zostało umyte. Kąpiel odbywała się w sali przy mnie w specjalnie wyznaczonym na to miejscu. Pępuszek codziennie czysciła rano położna, która przychodziła na obchód. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewik
Mama
post napisany:

Kochani ,teraz się zmieniło , ale nie we wszystkich szpitalach.Maź płodowa to naturalna substancja chroniąca  dziecko przed wirusami ,bakteriami .To najlepsze zabezpieczenie jakie dla naszego dziecka dała natura oczywiście z karmieniem piersią.Lekarze nie mówią wprost ,ale lepsze jest przez parę dni noworodka zostawić w mazi płodowej, chroni to noworodka lepiej niż podanie szczepień ochronnych.

0 0
zgłoś post
do moderacji
WAnna
Mama
post napisany:

Dokładnie, maź chroni dziecko i jego delikatna skórę najlepiej, urodziłam tydzień temu, nie myli dziecka mówili właśnie ze juz się tego nie robi, żeby bariera naturalna chronila dziecko, dopiero w domu po umyciu żeby nabrało bakterii domowych a nie szpitalnych. Nie zaleca sie też codziennych kąpieli jeżeli dziecko się mocno nie zabrudzilo, wystarczy co kilka dni. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

U mnie też córka nie była myta, dopiero po drugiej dobie jak się nie mylę. później była już myta w domu. Bardzo ważna jest maź płodowa która chroni dziecko i nie należy jej zmywać od razu po porodzie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Ja rodziłam w zeszłym roku. Myśli dziecko na żądanie jak mama chciała i to bodajże w 2 dobie. Teraz podobno już się nie myje dzieci w szpitalu że względu na tą maz która jeszcze ich otacza i tak podobno już teraz jest tak samo jak już teraz nie odsluzowuja dzieci a kiedyś to robili. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
dotykiem
Mama
post napisany:

Rodziłam 6 tygodni temu i córeczka była wykapana w drugą dobę po urodzeniu. A w każdy kolejny dzień położona przychodzila i pytała czy ma dziecko myć czy nie. Szpital Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Niekotre standardy zależą też od szpitala bo taka prawda ale jak się powie i poprosi żeby umyki czy pokazali to myślę że nie będzie problemu i pomogą przy pielęgnacji maluszka. Wystarczy zapytać położnej 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama K
Mama
post napisany:

Teraz rodzi się tak dużo dzieci i polozne zamiast myć je to raz dwa tylko chusteczkami przecieraja trudno powiedzieć dlaczego z braku czasu albo z szybkości użycia chusteczek;) niestety tak się dzieje w polskich szpitalach.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja powiem tak jak rodziłam naturalnie początku 2017 roku to w moim szpitalu dzieci były myte chyba jakoś na drugi dzień. Teraz nie wiem jak jest bo wiem że standardy w moim szpitalu znacznie się zmieniły więc może tak być że względy mycia dzieci też zostały zmienione.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Loca93
Mama
post napisany:

Mnie to będzie czekać na dniach wiec wtedy przekaże wam najświeższe informacje. Zobaczymy jak to będzie. Ja ni jestem za tą mazią i kiszeniu dziecka w tym. Jak ja sie rodziłam to od razu myli dzieci i jakoś wyrosłam zdrowa i nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem w wiekuniemowlęcym.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy Dermedic Linum baby