Nawigacja:
Jakie macie sprawdzone rady na kolkę niemowlęcą?
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Natalia93
Mama
post napisany:

Pomóżcie dziewczyny. Jakie macie porady na kolke niemowlęcą? Bo próbowałam jyż wszystkiego: poduszeczke z groszkami wiśni na brzuszek żeby ulżyć dziecku, kropelki sab simplex czy nawet delicol, masaż brzuszka. Dzieeczyny jakie macie porady? Piszcie i poradźcie mi co mam zrobić w takiej sytuacji? Bo przy pierwszym dziecku miał kolke 5 miesięcy, czy ta kolka faktycznie przestahe aż dziecko zaczyna siadać lub będzie miało roczek?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Milenka23
Mama
post napisany:

jak sab-simplex nie działa, to ciężka sprawa. w takim razie jedynym sposobem jest...przetrwanie. W czasie ataku, noś, tul, kołysaj. Jeżeli karmisz mm, to kup specjalne nakładki antykolkowe. Koleżance sprawdziły się kąpiele i ciepło suszarki skierowane z odpowiedniej odległości na brzuszek. Dodatkowo (ale nie próbowałam) na jakimś forum dziewczyny polcały Lefax (też niemiecki). 

0 0
zgłoś post
do moderacji
PaulinamamaMai
Mama
post napisany:

Masaże brzuszka podczas kąpieli kiedy dziecko jest rozluźnione,  dużo tulić i niestety ale trzeba przeczekać. Polecam jednak dalej termoforek z pestek wiśni bo na pewno przynosi lekką ulgę dziecku . U nas sabsimplex również się nie sprawdził 

0 0
zgłoś post
do moderacji
magsula
Mama
post napisany:

można spróbować masaży, ciepłych okładów na brzuszek, nam lekarz też polecił małemu dawać flostrum baby, mam wrażenie, że po probiotyku była poprawa. Niestety kolki to częsta dolegliwość u maluchów, jak układ pokarmowy dojrzeje będzie lepiej

0 0
zgłoś post
do moderacji
Wiola1234
Mama
post napisany:

Polecam nosić maluszka na brzuszku gdzie ręka twoja jest między nogami maluszka i na brzuszku dłoń  i druga reka  delikatnie klepać maluszka po plecach u nas działało . A ewentualnie espumisan100 lub tak jak pani pisze woreczek z pestkami wiśni i masować nim u nas też to działało 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Daria 1985
Mama
post napisany:

Ja dawałam synkowi do każdego karmienia Espumisan baby i pomógł. Bardzo często kładłam też na brzuszku i widziałam, że jest o wiele lepiej. Chyba trzeba przetestować kilka sposobów a być może któryś będzie skuteczny u Twojego malucha. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewela1993
Mama
post napisany:

Mojej córci pomagały kropelki sab simplex i dodatkowo masaż po kąpieli, podczas masażu dziecko zasypiało i się uspakajało. W ostateczności nosić maleństwo na brzuszku. Trzeba niestety próbować wielu sposobów 

0 0
zgłoś post
do moderacji
ola2108
Mama
post napisany:

U nas nie pomagały żadne kropelki. Świetnie spisała się za to chusta- splot skośno- krzyżowy. Mała szybko się uspokajała jak nosiłam ją w chuście. Bardzo pomagała też pozycja "na koalę"- małą kładlam sobie na rękę, główkę miała koło mojego łokcia, a dłonią trzymałam jej pupę, nóżki sobie wisiały. Nosiłam ją tak lub bujałam. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Myślę że nie ma określonej reguły w jakim wieku dziecku przestaje dokuczać brzuszek. Ja dawałam Espumisan masowałam brzuszek okrężnymi ruchami według wskazówek zegara. Kładłam dziecko na brzuszku ale każde dziecko jest inne i nie ma jednego dobrego sposobu. Dzieciom od mojej znajomej pomagał termofor wypełniony ciepłą wodą.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

U nas bardzo pomagało leżenie brzuchem do brzucha, masowanie, przyciąganie nóżek do brzuszka no i oczywiście moje mleko.Po espumisanie problem niestety się nasilał, po odstawieniu wszystko przeszło.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Linum baby