Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Loca93
Mama
post napisany:

Co uważacie na temat tego co ostatnio staje się coraz modniejsze w śród położnych. Mam na myśli pierwsza kąpiel 7 dni po porodzie, żeby utrzymać maluszka w tej dobroczynnej " mazi" jak to powiedziała położna.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Juliankowy_swiat
Blogerka
post napisany:

My kapalismy po tygodniu. Dziecko jest tak dokładnie wycierane przy porodzie, że mało co tej mazi zostaje 😉 tylko to brzmi tak "brudno". Dziekxo nie smierdzislo, ani nic. I tak chcąc niechcąc buzke się przecier nawilaznymi chusteczki, pupę też. Ja w ttm nie widziałam nic złego. I z pewnością to nie wymyśl położnych 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mery
Mama
post napisany:

Ja nawet nie wiedzialam, ze jest taka moda wsrod poloznych. Who zaleca odczekanie 24 h ale nie 7 dni aż. To trochę przesada moim zdaniem. Można odczekać parę dni 3-4, Ale tydzień? My chyba w 4 dobie po porodzie wykąpalismy córkę.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Juliankowy_swiat
Blogerka
post napisany:

U nas w szpitalu przychodzili i pytali się czy idę z dzieckiem na kąpiel. Powiedziałam, że nie będzie dziekxo kapane i tylko w domu go wykapiemy. I tak zrobiliśmy. Później był kapany raz lub dwa razy w tygodniu 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ikusiaa144
Mama
post napisany:

Ja dopiero tu na tej stronie dowiedziałam się o tej mazi. Ale nie kapali w szpitalu. Jak urodziłam pierwszego syna 11 lat temu to wtedy co dzień w szpitalu go kapali. Ja kapalam dopiero dzieci jak ze szpitala wyszłam i było kapane z początku 2_3 razy w tygodniu a później co dzień bo bardzo lubi się kąpać. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mery
Mama
post napisany:

U nas w szpitalu to nie kąpia w ogole noworodków i nie pytają się nikogo czy bedzie kapane czy nie. Wychodzą z założenia, że Dopiero w domu będzie pierwsza kąpiel. Chociaż jak ktoś chciał wykąpać jeszcze w szpitalu to była taka możliwość i położne pomagały.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Juliankowy_swiat
Blogerka
post napisany:

Mery fajne podejście. Nie narzucają nic swojego, ale w razie potrzeby Skuza pomocą. Szkoda, że nie w każdym szpitalu tak jest. Jakieś takie ludzkie standardy, który brakuje. No może kiedyś we wszystkich szpitalach tak będzie 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Joannamama
Blogerka
post napisany:

Ja uważam że mają dużo racji bo wiedzą idzie z wiekiem ale dużo szpitali tak kąpię szybciej nie pytając rodziców. Tam gdzie będę rodziła kaoia po 3 dobie ale za zgodzą rodzica więc nie mam czym się martwić bo i tak wykapie dopiero jak wrócę do domu i tak

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja swoje dzieci kąpałam jak wróciłam do domu ale byłam 5 dni w szpitalu bo miałam cesarki. Z tego co się orientuję to u nas w szpitalu kompią dzieci na drugi dzień po porodzie. Więc u nas nie było zachowana ta 7 dniowa reguła. Ale ja córkę rodziłam ponad 8 lat temu synka 2.5 roku temu więc może teraz się pozmieniało.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Juliankowy_swiat
Blogerka
post napisany:

W Poznaniu jest jeden szpital, który ogólnie jest uznawany za najlepszy, bo wiele wczesnjakow tam przychodzi na świat, i wiele skomplikowanych porodów odbierają. Szkoda, że w większości sami doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji, to tam nie pytają matki. Lecą tasmowo, bez większego rozczulania się nad dzieckiem 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy