Nawigacja:
Kolka. Do którego miesiąca może dokuczać maluszkowi?
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Joannamama
Blogerka
post napisany:

Ja ze swoim synem nie miałam kolek i mam nadzieję, że córeczka też nie będzie miała ale mam nadzieję, że i u Was szybko minęło. Mojej siostry syn miał kolki jakoś przez pierwsze trzy miesiące i biedny się męczył ale siostra kupiła sam simplex czy jakoś tak podobno ciężko dostać ale jest rewelacyjne 

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

lka niemowlęca: leki, masaż, inne sposoby

Najważniejsze jednak, to zachować spokójDziecku przyniesie ulgę, gdy położymy je sobie na brzuchu z podkurczonymi nóżkami pod brzuszkiem. Bobasa leżącego na ciepłym ciele jednego z rodziców trzeba delikatnie masować po pleckach i łagodnie kołysać. Masaż jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na kolkę.

A co z lekami na kolkę? Pediatrzy są podzieleni, choć wielu z nich nie widzi niczego złego w podawaniu dzieciom preparatów dostępnych w aptekach. – Wiele jest medykamentów pomagających maluchowi i jego rodzicom przetrwać te trudne dni i miesiące. – Zalecam espumisan lub esputicol czopki viburcol (lek homeopatyczny). Warto podać wodę koprową specjalnie stabilizowaną wapnem, albo leczniczy syrop debridat – mówi pytany przez nas pediatra. Podkreśla przy tym, że spokój rodziców, przytulenie dziecka i masowanie go, jest tak samo ważne jak podanie odpowiedniego leku.

Na podawanie leków "antykolkowych" zżyma się ordynator oddziału żywieniowego uniwersyteckiego szpitala. – Dawanie leków dziecku cierpiącemu na kolkę według mnie nie ma sensu. To terapia psychologiczna dla rodziców. Matka jak poda drogi lek jest przekonana, że on działa, bo kolka przeszła. Tyle, że przeszła sama.

Kiedyś mamy poiły dzieci herbatką z kopru włoskiego. Maluchy nigdy nie wypiły jej zbyt dużo, a ze względu na smak pluły nią strasznie i dodatkowo płakały. Dzisiaj już się jej nie zaleca, a także nie zaleca się ciepłych okładów na brzuszek z namoczonej pieluszki. – Widziałam wiele poparzonych małych pimpków, bo nie każda mama potrafi taki okład prawidłowo zrobić – przestrzega doświadczona lekarka.

Niektóre młode mamy używają teraz suszarki do włosów – ciepłym powietrzem dmuchają po brzuszku. Ale i tu trzeba bardzo uważać, aby nie poparzyć malucha.

Przez trzy miesiące rodzice mogą niedosypiać, bo trzeba się wtedy zajmować niemowlakiem, układać go na swoim brzuchu, głaskać i podawać zalecane lekarstwa. To jeden z uroków macierzyństwa. Każda mama pamięta przez całe życie czy jej dziecko miało kolkę, czy nie.

„A bodaj cię kolka sparła!”, kiedy tak mówi Pawlak do Pawlakowej w „Samych swoich”, nie zastanawiamy się, co miał na myśli. Gdy zostajesz rodzicem, już wiesz.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Jeczesia
Blogerka
post napisany:

U nas co do tego jak przeszło, to akurat z dnia na dzien. Bylam oczywiście z Mala u pediatryz by potwierdził moje przypuszczenia co do faktu, ze sa to kolki. I faktycznie byly, na szczęście znalezlismy sposob na choc zlagodzenie tego przez masaż

0 0
zgłoś post
do moderacji
Arlettera
Mama
post napisany:

Dopajanie dziecka naparem z kopru włoskiego nie jest obecnie polecane. Po pierwsze nie ma naukowych dowodów na to, ze herbatka taka ogranicza kolki Po drugie dziecko potrzebuje energiii oraz powinno byc karmione  mlekiem. Wedługo Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego nie powinno sie karmić maluszka niczym więcej niż mlekiem do 6 miesiąca życia. Nie powinno się wprowadzać dodatkowych produktów bez znaczenia czy karmi sie mlekiem modyfikowanym czy mlekiem z piersi

U nas kolka utrzymywała sie do mniej wiecej 4 tygodnia. Pewnie walczylibyśmy z nią dłuzęj gdybym nie wprowadziła u córki kropli Delicolu, które ograniczyły napady kolki. Z karmienia na karmienie widziałam poprawę. Dodam, ze mam porównanie z kolzymem, moim zdaniem Delicol jest lepszy Córka znacznie lepiej go tolerowała, kolzymu nie chciała za bardzo przyjmować. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
AgguG5
Mama
post napisany:

Mały ma 3 miesiące i od pukać nie "kolkuje". Nie wiem czy to przypadek czy rzeczywiście pomogło ale położna na pierwszej wizycie patronazowej doradziła nam żeby przez jakiś czas podawać 1-2 kropelki Espumisan dziecku przed karmieniem. Żeby nie męczyć Młodego teraz już tego nie stosuje ale sama pije koper włoski ponoć też wspomaga układ pokarmowy.

0 0
zgłoś post
do moderacji
AnnaM86
Mama
post napisany:

Jakieś 3 miesiące trwały dolegliwości. U nas na szczęście regularne podawanie espumisanu i ciepłe kąpiele przynosiły ulgę 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Alutka2223
Mama
post napisany:

W przypadku mojego synka męczyliśmy się równo do 4 miesiąca z kolkami..non stop na rękach..miał przepisane przez pediatrę krople debridat bodajże i probiotyk biogaja.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy Dermedic Linum baby