Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Malwina
Mama
post napisany:

Moja córka bardzo ulewa, a ma już skończone 2 miesiące. Lekarz powiedział, że taki jej urok, natomiast jest to bardzo uciążliwe (przebieramy się kilkanaście razy dziennie, mała po jedzeniu nie może spokojnie zasnąć). Czy miałyście taki problem? Po jakim czasie wasze maluszki przestały ulewać? Czy lekarze zalecali Wam coś na zagęszczenie pokarmu, a jeśli tak to czy pomagało?

1 0
zgłoś post
do moderacji
Aurae
Mama
post napisany:

U Nas problem z ulewaniem też był i utrzymywał się dopóki synek nie usiadł czyli ok7mca. Pediatra mi wspominała o zagęszczania pokarmu Ale nie chciałam małego faszerowac czymś sztucznym i się po prostu przemeczylismy. Z zssypianie u nas nie było problemu bo synek po cycu od razu zasypial.

4 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Przyczyn ulewania u noworodków jest wiele zaczynając od niedojrzalości przewodu pokarmowego u maluszka poprzez zbyt częste karmienie lub za dużo pokarmu podczas jednego karmienia. Może być to również objaw alergii lub należy zmienić smoczek albo technikę karmienia. Ja nie miałam z dziećmi tego problemu ale wiem że są również specjalne mieszanki do zagęszczenia pokarmu. Ale jeśli problem jest bardzo nasilony to myślę że warto jest przeprowadzić dalszą diagnozę.

2 0
zgłoś post
do moderacji
MamaITata
Mama
post napisany:

Układasz dziecko na swoim barku do odbicia po każdym karmieniu? Możesz też podnieść o max 5 cm materacyk pod główką, a do snu ukladac dziecko na boku.

3 0
zgłoś post
do moderacji
Ecomama
Mama
post napisany:

Mój ulewal przy mleku modyfikowanym może mleko trzeba zmienić ;) 

2 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Nie pamietam kiedy mojej przeszlo. Chyba kolo pol roku. 

3 0
zgłoś post
do moderacji
Malwina
Mama
post napisany:

@MisiaPysia - po każdym jedzeniu odbijam. Mała jest karmiona naturalnie. Zgodnie z zaleceniem położnej karmię nie częściej niż co 3 godziny (w większości co 4 godziny). Ukladam na boku, ale ulewanie jest na tyle obfite, że córka się budzi. 

2 0
zgłoś post
do moderacji
Aurae
Mama
post napisany:

A co do techniki odbijania to mi najlepiej małego odbijalo się jak układałam sobie go na kolanach :)

3 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Aha to jeśli malutka jest karmiona piersią to zmienia postać rzeczy. Słyszałam kiedyś od koleżanki że jej maluszek ulewał po karmieniu piersią ale u mnie mimo że karmiłam piersią nic takiego się nie  działo więc nie pomogę.

2 0
zgłoś post
do moderacji
Patbro6699
Tata
post napisany:

Mój skarb ma 2 miesiące i karmiony tylko piersią, zawsze daje do odbicia i nie ulewa 

1 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Emulsja do kąpieli emoliacyjnych