Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Osamagda
Mama
post napisany:

Drodzy rodzice u mojego 2 miesięcznego maluszka zauważyłam sporą ilość woskowiny w uszku, wygląda jak plaster miodu ;) wiem że nie można stosować patyczków, ale mimo wszystko próbowałam bardzo delikatnie za pomocą patyczka wydobyć ten kawałek na zewnątrz, udało mi się to tylko po części, czy wedlug Was powinnam w jakiś sposób wyczyścić uszko czy zostawić je w spokoju? Preparatów które psiuka się do uszka w celu usunięcia woskowiny raczej nie można stosować u takich maluszków

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Sprobuj zrobic to podczas kapieli badz wacikiem nasaczonym woda. Ogolnie powinno sie to zostawić bo uszy dziecka czyszcza sie same i jwdyne co mozemy zrobic to zbierac to co jest na zewnatrz. Spray do uszu mozna uzywac dopiero po 3 miesiacu wiec faktycznie jest na to za wczesnie

0 0
zgłoś post
do moderacji
Agnieszka
Mama
post napisany:

Są specjalne spreye w aptekach myślę że w dobrej aptece znajdziesz od pierwszego dnia życia, ja już od kilku miesięcy używałam bo też zauważyłam że ma dość sporo tej woskowiny w uszach, myślę że większosc maluszków ma z tym problem 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Joanna 1993
Mama
post napisany:

Jest to problem raczej estetyczny i to nam przeszkadza, a nie samemu dziecku. Woskowina jest potrzebna przecież, a jej nadmiar sam wydostaje się na zewnątrz. Ja wyciągam palcem, jeśli jest już na wierzchu taki kawałek woskowiny. Synek bardzo to lubi, jak jeżdżę mu po uchu palcem. Czyszczę tylko małżowinę uszną patyczkami. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mamuśka x2
Mama
post napisany:

Spróbuj to wypłukac wodą jeśli się nie uda a woskowina sama się nie usunie to przy najbliższej wizycie powiedz o tym lekarzowi. Myślę że na pewno znajdzie na to sposób i doradzi co robić w takiej sytuacji.

0 0
zgłoś post
do moderacji
MamaElf
Mama
post napisany:

Nam też pediatra powiedziała, że woskowina w uszach malucha to naturalna ochrona i żeby tam specjalnie nie grzebać. My na zewnątrz uszka czyści y patyczki em dla dzieci z tym stoperem a w środku to wilgotnym wacikiem delikatnie  Co się wytrzeć to ok co zostanie to też dobrze 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Olajj
Mama
post napisany:

My czyścimy małżowinę patyczkiem , a do ucha psikamy płyn (4lata ) . Wydaje mi się , ze takiemu maleństwu lepiej nic nie robić z uszkiem , lepiej poczekać . Po pewnym czasie samo może wydostać się podczas leżenia na boku np podczas karmienia 

0 0
zgłoś post
do moderacji
LiviaSilva
Mama
post napisany:

Położna mi mówiła żeby absolutnie niw pchać so ucha patyczkow bo mozelna bardzo latwo zrobić dziecku krzywdę. Pokazala mi jak prawidlowo czyścić synkowi icho, mokrym wycisnietym gazikiem. Polozyla malego na bok i umyla tylko malzowine. A do kanalu sluchowego polecala sprey, ale i tilu kazala sprawdzać czy jest bezpieczny dla noworodków

0 0
zgłoś post
do moderacji
Malwina
Mama
post napisany:

Ja usuwam to co jest w zasiegu. Używam wacicka lub gazy - lekko namaczam solą fiziologiczną. Kanału słuchowego nie czyszczę. Woskowina sama wypływa na zewnątrz, więc każdego dnia czyścimy tylko małzowinę. Spreyu jeszcze nie używałam, bo boję się u takiego malucha. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Patyczkiem delikatnie zebrać z zewnątrz ucha. Wacikiem z wodą wieczorem po kąpieli przecierac. Spraye do uszu dopiero po 3 miesiącu życia można stosować. Póki co czyścić delikatnie to co już wyszło na zewnątrz. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Krem ochronny SPF 50