Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Jeczesia
Blogerka
post napisany:

Rzeczywiście rany sie nie poglebiaja, bo juz bylam na pograniczu kolejnej wizyty w szpitalu. Mala bardzo cierpiala ostatnia noc, gdy robila siusiu, a dzisiejsza noc znow przespana! Takze naprawdę polecam NIVEA baby krem przeciw odparzeniom. Chroni tworzac barierę ochronna

0 0
zgłoś post
do moderacji
zlotarybka
Lekarz
post napisany:

Najskuteczniejsze jest według mnie wietrzenie, woda do mycia i przy zmianie pieluchy, częste przewijanie dziecka tak by skóra miała jak nsjkrotszy kontakt z moczem, a do tego smarowanie. U nas najlepiej sprawdzil się Linomag i Alantan. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
zlotarybka
Lekarz
post napisany:

Pamiętajmy, że najskuteczniejsze leczenie to profilaktyka. Zmieniamy pieluszke po każdym zmoczemiu, myjemy okolice krocza i faldki po każdym zabrudzeniu i zapoceniu, smarujemy mascią pielęgnacyjna zwłaszcza przed wyjściem na dwór, w upały, przed podróżą, stosujemy balsam nawilżający po każdej kapieli. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
zlotarybka
Lekarz
post napisany:

Czasem oparzenia wywołują same pieluszki. Warto w takiej sytuacji zmienić markę pieluszek albo zacząć nowe opakowanie tych samych pieluch. Spotkałam się osobiście z pieluchami, które intensywnie pachniały proszkiem do prania. To była jedna seria pieluch popularnej firmy. Prawdopodobnie wynikało to z ich magazynowania w sklepie lub w transporcie. W każdym razie zapach był na tyle drażniący, że paczkę wrzuciłam. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Emilia Wakulinska
Mama
post napisany:

U nas najlepiej sprawdza sie bepanthen. Uzywalismy od samego poczatku i nawet teraz, kiedy corka ma prawie 4 latka, tez czasem sie przydaje, jak ma lekko czerwone narzady. W sumie nigdy nie miala wiwkszych odparzen, wiec nie wiem jak wtedy by sie sprawdzil. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Jeczesia tez wlasnie czekam na probki z nivea baby. Chcialam kupic ten krem na odparzenia ale pewnie na dniach przyjdzie więc poczekam żeby sprawdzić czy u nas coś pomoże bo niestety ostatnio mamy problem z oparzeniami.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Viki28
Mama
post napisany:

My używamy masełko z Dermedic i krem przeciw odparzeniom Dove Baby. Ostatnio kupiłam też Bephanten. Sama nie wiem, który działa najlepiej. Wydaje mi się, że masełko najbardziej nawilża skórę. Co jakiś czas wietrzymy też pupę by skóra mogła trochę pooddychać. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zdr
Mama
post napisany:

Zanim posluchasz rad.. Poczytaj o różnicy między tormentiol a tormentalum. Ten pierwszy jest już od dawna nie zalecamy dzieciom tylko nie każdy lekarz wiedzę aktualizuje w tym zakresie (i ma prawo czegoś nie wiedzieć, oczywiście). 

Delikatniejszym i bardziej polecanym środkiem na odparzenia na pupie malucha jest linomag https://liki24.pl/search/linomag/

0 0
zgłoś post
do moderacji
elk77
Mama
post napisany:

jest wiele domowych sposobów na odparzenia i rumien pieluszkowy niemowlaka, mozesz smiało dobierac odpowiednie produkty do pielegnacji skóry dziecka. Najlepiej spisuje się sudocrem lub po prostu maka ziemniaczana :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zdr
Mama
post napisany:

Masło shea jest super jako maść przeciw odparzeniom i na buzię na wiatr i mrozy. Jak już się pokażą jakieś oparzenia to wtedy dopiero dawalam coś z cynkiem. A synka mylam i do tej pory myje kosmetykami z babydream. Na początku sam żel 3w1, a teraz używa jeszcze szamponu ale ma już włosy i Ma 2 latka. 

Duże znaczenie ma rownież to jakich chusteczek używasz do wycierania pupy. Nie polecam tych perfumowanych ale raczej nasaczane wodą:

https://www.aptekagalen.pl/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda-60szt

Jak waterwipes. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty