Nawigacja:
Noworodek |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Mama
Mama
post napisany:

Witan co Waszym zdaniem najlepiej sprawdza się na odparzenia u niemowląt?Byłam w sklepie obejrzeć produkty i jest tego cała masa?Podpowiedzcie co u Was się sprawdziło najlepiej?Maść,krem jaką firmę wybrać?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Joanna 1993
Mama
post napisany:

U nas próbowaliśmy kilku produktów. Zaczęliśmy od Sudocremu, później Bepanthen, Linomag zwykły, później Linomag z serii Linuś, czy jakoś tak, krem z Babydream, Alantan, krem z Bevola- w Kauflandzie kupiłam, krem z Nivea Baby. Najlepsze okazały się dla nas Linomag i Alantan, ale jak dla mnie za mało wydajne, ciągle musiałam kupować nowe opakowania. Dlatego spróbowałam kremu z Nivea Baby i przy nim pozostałam do dzisiaj. Opakowanie wystarcza na długo i zapobiega odparzeniom. Pozostałe preparaty nie zdały u nas egzaminu.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Joanna 1993
Mama
post napisany:

Myślę, że nie warto tak do końca sugerować się opinią innych, ponieważ dzieci są różne i każde może inaczej reagować na dany produkt. Trzeba szukać najlepszego dla siebie metodą prób i błędów, tak jak to było w naszym przypadku. Bo niekoniecznie produkt, który sprawdził się u kogoś, będzie skuteczny także u nas. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

Nie każde odparzenie zmienia się w pieluszkowe zapalenie skóry. Ale każde boli, a to z kolei może sprawić, że przez kilka nocy z rzędu ani ty, ani dziecko nie zmrużycie oka. Na szczęście dolegliwościom tym można zapobiec, wystarczy przestrzegać podstawowych zasad higieny.

• Pieluchę trzeba zmieniać regularnie, najlepiej co dwie godziny i obowiązkowo po każdej kupie.
  • Zanim założysz maluchowi świeżą pieluszkę, przetrzyj pupę wilgotnymi chusteczkami albo wacikiem zmoczonym w ciepłej wodzie, potem osusz skórę i posmaruj kremem przeciw odparzeniom
  • Zasypek używaj z umiarem: nadmiar pudru robi się wilgotny i podrażnia skórę.
  • Codziennie wieczorem kąp dziecko, a po kąpieli stosuj oliwkę lub balsam dla niemowląt – po to, by skóra się nie przesuszała (zbyt sucha łatwiej ulega podrażnieniom).

0 0
zgłoś post
do moderacji
mamatatatestuje
Mama
post napisany:

My na co dzień uzywamy zamiennie Linomaga i masła z Dermedicu. W przypadku dużych odparzeń, które pojawiły się po rotawirusie i były konsultowane z pediatrą stosowalismy między innymi maść pięciornikową i clotrimazolum.

0 0
zgłoś post
do moderacji
netka505
Mama
post napisany:

My tez używaliśmy na początku sudocrem, później bephanten ale najszybciej pomógł linomag. Teraz do codziennej pielęgnacji używamy kremu F18 dla niemowląt z witaminą F, a jak czasem pojawia sie odparzenie to ratujemy sie linomagiem. Tak nam poleciła farmaceutka i u nas sie sprawdza ten sposób.

0 0
zgłoś post
do moderacji
erybak18
Mama
post napisany:

Ja polecam najbardziej sudocrem, bebhanten i bebydream. To moje 3 ulubione i moim zdaniem najlepsze. Ale czy Twojemu maluszkowi też to pomoże to nie wiem. Każde dziecko jest inne i tak naprawdę ciężko czasami utrafic, który będzie odpowiedni dla naszego dziecka. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Nie ma co sugerowac sie opinia innych, bo kazde dziexko bedzie inaczej reagowalo na dany produkt.. Z poczatku na odparzenia mialam sudocrem, ale w ogole sie nie sprawdził tak samo jak i maka, jeszcze bardziej wszystko pogarszaly. Kolezanka polecila clotrimazolum, przeszlo od razu. Do tego zmienilam pampersy, bo firmowe odparzaly. Teraz jak zdarzy sie jakies odparzenie to uzywamy sudocremu badz kremu z musteli

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mamuśka x2
Mama
post napisany:

Ja z własnego doświadczenia polecam krem SUDOCREM. Jak dla mnie działa cuda. Mała ma czasami lekkie odparzenie posmarujemy i przy następnej zmianie pieluszki po odparzeniu nie ma ani śladu. Uzywałam go przy pierwszej córci i teraz też z niego korzystam. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Katesa
Mama
post napisany:

Na czas odparzenia najlepiej nie używać wilgotnych chusteczek a przemywać pupę czysta wodą i używałam też tornentiolu tak zalecala mi belgijska położna i naprawdę pomogło. Chociaz uciążliwe było bieganie do łazienki co raz pod kran ale czego to nie robi się dla swojego dziecka aby było jak najlepiej. 

1 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Lekki balsam do ciała Dermedic linum baby