Nawigacja:
Mama |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
dotykiem
Mama
post napisany:

Hej mamusie. Czy miałyście problem z zaakceptowaniem swojego ciała po ciąży? Mam na myśli rozstępy, dodatkowe kilogramy, przebarwienia itp. U mnie jedynie rozstępy na brzuchu, które pojawiły się dopiero w dziewiątym miesiącu ciąży.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Slonko
Mama
post napisany:

Po pierwszej ciąży byłam w szoku jak się zmieniło moje ciało figura a najbardziej biust. Z dnia na dzień przyglądałam się coraz bardziej. Nie było łatwo powrocić do formy ale i tak nie było to samo. A potem były dwie następne ciąże.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Olga
Mama
post napisany:

Jestem 8 tyg po drugiej ciazy i jeszcze mam świadomość ze nie wróciłam do swojego poprzedniego wyglądu ale ze mam jeszcze czas. Ćwiczę bliznę po cc na razie tylko takie delikatne ćwiczenia poza tym spacery i to dział na moja psychikę ze się ruszam coś robię i akceptuje to jak wyglada teraz mój brzuch uda

0 0
zgłoś post
do moderacji
Iwona1922
Mama
post napisany:

Dziewczyny napiszcie mi jak poradziliście sobie z przebarwieniami gdyż mi po ciąży przebarwienia pojawiły się na kościach policzkowych. Szczerze przeszkadza mi to i nie wiem co stosować aby mi to przeszło. Co do zmiany sylwetki po ciąży... Hm.. moje ciało zmieniło sie,ale to tylko ciało są ważniejsze w życiu rzeczy i ludzie. Tj np zdrowie dziecka. Bardzo marzyłam o dziecku i po urodzeniu mojej królewny dużo czasu spędziłyśmy w szpitalu w bólu i cierpieniu....w dniu porodu okazało się że dzidziuś ułożony jest pośladkowo i trzeba było wykonać CC. Ginekolog do którego chodziłam nie chciał mi wykonać USG końcowego i niestety nie wiem ile czasu moje dziecko było ułożone pośladkowo. Po urodzeniu mojej królewny okazało się że zwichnięte są 2bioderka i wtedy dopiero zaczął się nasz koszmar. Cały czas się zastanawiam czemu lekarze nie mówią że po CC często u dzieci dochodzi do zwichnięcia bioderek. Nie umieją się przyznać do błędu czy jak? Jakbym wiedziała od razu po Ur dziecka że córka ma zwichnięte bioderka to nie czekalabym do 6tyg aby zrobić USG bioderek

Dziewczyny to taka mała przestroga dla was na przyszlosc po urodzenia dziecka róbcie prywatnie USG bioderek a jak coś to polecam ortopedę w Lublinie dr Gil. Najlepszy cudotwórca i co najlepsze ma świetne podejście do dzieci.

0 0
zgłoś post
do moderacji
dotykiem
Mama
post napisany:

Ja też miałam cesarke. Groziła nam zamartwica, gdyż zaczęło się już odklejac łożysko, a malutka miała pepowine wokół szyi owinieta. Lekarze w ciągu minuty zabrali mnie na blok i dosłownie uratowali córeczce życie. Gdyby nie ktg w tym właśnie momencie to nie wiem jak by się to skończyło. Usg bioderek wyszło prawidłowo. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Zwichniecie bioderek moze rowniez sie zdarzyc podczas porodu silami natury i trzeba byc na to przygotowanym. Ja przyzwyczailam sie do swojego ciala choc brakuje mi kilku dodatkowych kilogramow, bez których czuje sie zle, ale mysle, ze to kwestia czasu. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paula267
Mama
post napisany:

Niestety ciało po porodzie jest zupełnie inne i bez ćwiczeń, na które często brakuje sił i czasu, ciało nie wróci do poprzedniego stanu. Najważniejsze jest zaakceptować nową siebie i dbać o siebie tyle ile jesteśmy w stanie. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
ania_j80
Mama
post napisany:

Jestem rok po porodzie. Nie ukrywam, że mam trudność w akceptacji swojego ciała po porodzie. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy, więc to stanowi dodatkowy problem jeśli chodzi o powrót do formy, nawet gdy trochę mi się uda, wystarczy lekkie zachwianie hormonów i zatrzymuje wodę i znowu nabieram ciała. Toczę nierówną walkę z emocjami, które przez to mi towarzyszą, bo choć boli mnie fakt, że mam problem z powrotem do formy, to z drugiej strony pamiętam, że przecież najważniejsze jest to, że mam moj skarb na świecie, więc warto poświęcić trochę swój wygląd, żeby cieszyć się miłością zdrowego, pięknego malucha. Nie ukrywam jednak, że ciężko mi tak podchodzić codzienne :-/ 

0 0
zgłoś post
do moderacji
secrets22
Mama
post napisany:

U mnie jest tak ze puki siedzę w domu i ubieram się na sportowo, nie zwracam uwagi ma swój wygląd. Ale w momencie gdy trzeba wyjść do ludzi czy jest jakieś święto to już problem jest. Brzuch po 3 ciazy w dodatku bliźniaczej juz jest bardziej rozciągnięty, czasu nie ma na ćwiczenia. Pupa już nie jest taka jędrna i uda wieksze😔 ale za to są cudowne dzieciaczki a garderobę można zmienić na inny rozmiar, chociaż w moim przypadku jest żal do ubrań które mam a co niektóre bardzo lubiałam i dobrze się w nich czułam, wiem żałosne.  A pocieszenie, jak już dzieci pójdą do przedszkola wtedy mama ma więcej czasu dla siebie, wiec jest to czas na regenerację i zadbanie o sylwetkę.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Emi_G
Mama
post napisany:

Jestem 8mcy po porodzie i nadal kilka kg nadwyżki z czym zle się czuje. Jak chodzę w dresach to nie zwracam na to uwagi ale jak nałożę jeansy to już mam dola. Do pracy mam same koszule i sukienki i boje się co to będzie jak je zacznę przymierzać😔

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Mleczko ochronne w sprayu SPF 50+ VL, IR