Nawigacja:
Mama |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Dzirba
Mama
post napisany:

Kochane czy słyszałyście o możliwość założenia spirali hormonalnej w ramach NFZ. Podobno płaci się tylko za receptę na spirale ok 100 zł. Czy któraś z was zakładała? Dlaczego się o tym nie mówi? Ginekolodzy tylko zabijają na tym fortunę.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Xaras1
Mama
post napisany:

A to nie chodzi o wkładkę? Spirala jest trochę droższa niż 100 zl :). Można u każdego ginekologa założyć jednak często Ci na NFZ mówią że nie mają sprzętu itp. Ja osobicie nie polecam bo znam parę osób co wpadli ze Spirala czy wkładka :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

Tak, prawdą jest, że spirala hormonalna może zostać założona przez lekarza specjalistę na NFZ. Jednak nie każdy lekarz to praktykuje, no i niestety prawdą jest, że nie każdy lekarz może po prostu nie mieć sprzętu czy doświadczenia i nie chcieć się tego podjąć.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

hm, nie słyszałam o tym, wiem, że taka spirala jest bardzo droga, ale czy można założyć ją na nfz i zapłacić tylko 100 zł? nie mam pojecią, musiałabyś się zapytać lekarza albo osoby która się na tym zna,.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Chyba 1000 miało być bo nie sądzę że za stowke ktokolwiek z lekarzy założy zwłaszcza na NFZ xD no ale czy warto? Nie lepiej tabletki? I tak prawdopodobieństwo wpadki jest przy każdej metodzie antykoncepcji 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

Ja nie jestem przekonana do spirali, u mnie sprawdza się doustna antykoncepcja hormonalna i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. A na czas planowanej ciąży odkładałam pigułki a po porodzie do nich wracałam za każdym razem 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zajac
Mama
post napisany:

Byłam z pewną panią na oddziale które miała spiralę. I nie wyciągał jej na czas. Nie wiem co ile to trzeba robić. W każdym bądź razie aż jej się pokruszyła i wzrosła. Miała zabieg... Ale oni wpadki nie zaliczyli. Więc najlepiej poradzić się ginekologa.

0 0
zgłoś post
do moderacji
JolaR
Mama
post napisany:

Miałam założoną wkładkę MIRENA na NFZ... Ale to był koszt założenia jednak za samą wkładkę trzeba było zapłacić. W każdym razie ta wkładka hormonalna jest super nie tylko zabezpiecza ale również z czasem zanika mi okres co jest bardzo wygodne..szczególnie w okresie wakacyjnym

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Słyszałam o takiej możliwości że można ją NFZ mieć założoną spiralę ale nigdy nie korzystałam z takiej opcji. Jedno jest pewne że czas oczekiwania na założenie takiej spirali będzie dłuższy niż prywatnie. Oczywiście wiem też że nie każdy lekarz chce taką spiralę założyć więc może dlatego nie jest o tym głośno.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewunia
Mama
post napisany:

Nigdy nie słyszałam od nikogo żeby spirala była na NFZ myślę że jeśli ktoś jest pewny wyboru antykoncepcji to warto przedzwonić albo iść osobiście i się więcej na ten temat dowiedzieć gdzie zakladaja na NFZ 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Linum baby