Nawigacja:
Czy gotując dla niemowlaka używacie soli i cukru?
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Iwonka9077
Mama
post napisany:

Jestem ciekawa waszego stanowiska w tej sprawie i jak to u Was wygląda, czy gotując dla niemowlaka, małego dziecka używacie trochę soli, cukru? Chodzi mi o na prawdę małe ilości np szczypta soli do gotowania ziemniaków. Czy raczej bardzo restrykcyjne pilnujecie diety dziecka i żeby nie było ani grama soli w jego pokarmach?

0 0
zgłoś post
do moderacji
evli2
Mama
post napisany:

Ja ogólnie nigdy nie soliłam ziemniaków i ajk ja gotuję to nie dodaję soli. Jestem pod tym względem restrykcyjna, tak samo z cukrem. Jednak jak mąż gotuje to zawsze soli ziemniaki i zdaża się, że dziecko zjada troszkę. Także wszystko z umiarem, le ja jednak wolę nie dodawać!

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kici86
Mama
post napisany:

Nie dawałam starszym chłopcom do potraw soli. Jakoś nie przemawia to do mnie, aby solić lub przyprawiać małym dzieciom jedzenie. Cukru też nie dawałam. Herbaty też im nie cukruje.  Przyjdzie jeszcze taki dzień, że same dzieci będą chciały to im dam.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Niunia...
Mama
post napisany:

Osobiście dodaje do ziemniaczków czy zupy troszkę soli. Cukier także wprowadziłam do diety. Oczywiście są to bardzo niewielkie ilości. Zawsze jak gotuje zupe dla wszystkich to odlewam dla dziecka a resztę doprawiam. Uważam że małe ilości nie zaszkodzą a tylko wzbogacą smak i delikatnie przyzwyczai sie brzuszek dziecka.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Agnieszka
Mama
post napisany:

Ja nigdy przygotowując posiłki rozszezajace dietę naprzykład do zupek nie dodawałam soli, przyjamniej kilka miesięcy. Jak gotowałam zupę dla nas to zanim przyprawiłam to odlewalam dla dziecka a później przyprawiała zupe

0 0
zgłoś post
do moderacji
Osamagda
Mama
post napisany:

Sól jest wszędzie, w pieczywie, serze, wędlinie, dziecko potrzebuje jakieś 3mg na kg masy ciała, jeżeli spożywa też inne produkty w ciągu dnia, lepiej mu nie dosalac potraw, żeby poprostu nie przesadzić z solą, z drugiej strony dobrze jeżeli pozna naturalny smak marchewki czy pomidora, ewentualnie warto wprowadzić zioła typu koper czy natka pietruszki

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Tak, dodaje sol, pieprz i inne przyprawy. Mokemu dziecku lepiej smakuje doprawione niz takie jalowe. Aczkolwiek ma ona juz rok. W kazdym jedzeniu znajduje sie sol czy cukier, wiec dziecko jedzac je i tak dostarcza je do organizmu

0 0
zgłoś post
do moderacji
Justyna94
Mama
post napisany:

ja np jak gotuje zupe to znaczy gotuje takie by dzieci jadły oczywiscie dodoaje soli ale nie tyle zeby bylo slone doprawiam tak aby byl smak natomiast w kazdej chwili maz moze sobie doprawic czy nawet ja moje dzieci sa juz duze wiec gotujac uzywam soli ale z umiarem 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewelina 26
Mama
post napisany:

Staram się doprawić potrawy dopiero wtedy kiedy odloze porcje dla dziecka. Jednak nie zawsze to się udaje. Czasem też coś bez soli po prostu nie smakuje, i dziecko nie chce jeść. Jednak to czy będziesz coś doprawić dla dziecka zależy tylko od Ciebie 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja gotując dla dzieci gdy były małe starałam się ograniczyć sól. Ale troszeczkę do smaku soli do zupki dawałam ale to było dosłownie odrobina. Jeśli chodzi o cukier to wcale go małym dzieciom nie dawałam.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Olejek do kąpieli i pod przysznic