Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Paulina
Mama
post napisany:

Moja 7 letnia córka gdy tylko stracę ją z oczu momentalnie zaczyna obgryzać paznokcie. Dentysta mówił mi że jeśli dziecko obgryza paznokcie to może mieć potem krzywy zgryz i będzie konieczność założenia aparatu czy macie jakieś pomysły jak ją zniechęcić do tej czynności bo ja już nie mam pomysłu

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marlin992
Mama
post napisany:

Ten problen jeszcze przed nami. Moze sie nie pojawi. Mam nadzieje .... Wiem, ze sa jakies takie lakiery, czy masci do kupienia w aptekach. Maja bardzo gorzki smak i niby to ma zniechecac do obgryzania. Nie wiem jak to zadziala na dziecko. Ale moja kuzynka smarowala, zeby nie obgryzac, jako nastolatka. A i tak obgryzala....

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

W takim razie może faktycznie spróbuję ten lakier do paznokci z apteki może coś uda się z tym zrobić bo naprawdę się martwię. Na obgryzione paznokcie grozi jej krzywy zgryz a oprócz tego razem z rekami wkłada do buzi masę zarazków i często choruje więc spodziewam się że to też się przyczynia do częstego chorowania

0 0
zgłoś post
do moderacji
Iwonka9077
Mama
post napisany:

Łatwo nie będzie to jak z ssaniem palcy przez dziecko, bardzo trudno oduczyć. Spróbowałabym tak jak inna mama już tutaj napisała jakiegoś specjalnego lakieru. Może też spróbować zawstydzić dziecko, wytłumaczyć że już jest duża i to brzydko wygląda? Ewentualnie może jakaś nagroda za to że nie będzie obgryzać?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Jeśli chodzi o zawstydzenie jej to niestety nic nie pomaga, ponieważ już nieraz jej mówiłam i nadal to robi. Nagród już też próbowałam i nawet mówiłam jej, że jeśli nie będzie obgryzać paznokci to pomaluje jej paznokcie na jakiś ładny kolor, ale nawet to nic nie pomogło niestety. Spróbuję kupić ten lakier przeciw obgryzaniu paznokci

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Moja tez miala taki okres gdzie ciagle obgryzala paznokcie u jednego i drugiego kciuka. Mowilam, ze nie wolno tak robic, bo to nieladnie. Nie sluchala, wiec obcinalam jej te paznokcie do zera. Teraz nie mamy takiego problemu. Sama soe nauczyla i sama sie oduczyla. Wolalabym nie uzywac takich specyfikow. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

To tylko pozazdrościć Mlodamama92, że córka sama przestała obgryzać paznokcie. Moja córka obgryza wszystkie paznokcie u rąk, nie tylko kciuki. Już próbowałam wielu rzeczy dlatego chciałabym spróbować tego lakieru, bo córka ma paznokcie już naprawdę bardzo krótkie i nadal je obgryza także długość paznokci jeśli o nią chodzi nie ma tu większego znaczenia.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Justyna94
Mama
post napisany:

moje dzieci nie obgryzuja paznokci wiec nie zauwazylam zeby cos takiego robily ale jezeli twoje dziecko obgryza paznokcie to musi sie czyms denerwowac badz cos mu przeszkadza ze tak robi ze obgryzuje paznokcie

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama K
Mama
post napisany:

Może ma wyuczony nawyk jeśli chodzi o obgryzanie paznokci. Może próbuje zwrócić na siebie uwagę lub wylądować emocje. Jeśli lakier nie pomoże to można zapytać psychologa dziecięcego jak sobie z tym radzić. U mojego dziecka to pomogło.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Właśnie myślę że jeśli ten lakier nie pomoże to może przemyślę tego psychologa dziecięcego bo w sumie to sama nie wiem co jest tego przyczyną. Czasami wydaje mi się że ona momentami nawet nie zdaje sobie z tego sprawy że w danym momencie obgryza paznokcie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Olejek do kąpieli i pod prysznic