Nawigacja:
Kiedy zacząć zakładać dziecku pierwsze normalne buty?
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Mama Zosi
Mama
post napisany:

Z tymi butami to ja już różne teorie słyszałam. Między innymi na warsztatach z macierzyństwa usłyszałam, że powinno się dziecku uczacemu sie chodzic zakładać buty nawet w domu bo wtedy stopa sie dobrze profiluje i zeby plaskostopia nie bylo. Zwlaszca jak mamy panele czy plytki. Bo na boso to owszem jest dobre dla stopy ale przy nierównych powierzchniach typu trawa, piasek.

0 0
zgłoś post
do moderacji
esia89
Mama
post napisany:

bardzo ciekawy temt i wasze proady są niesamowite, moim zdaniem ierwsze buciki przydadza sie dopiero kiedy maluszek przejdzie z raczkowania w wstawanie wczesniej przeciez bada otaczający go swiat wszelkimi zmysłami

0 0
zgłoś post
do moderacji
mamaskarbow
Mama
post napisany:

Jak dziecko zacznie samo chodzić. Wcześniej nie ma potrzeby żeby męczyć dziecku stopę w butach. Ja od fizjoterapeuty usłyszałam że najlepiej jak dziecko chodzi na boso albo w samych skarpetkach w domu. A na dwór kupować jak najlzejsze buciki żeby maluchowi było wygodnie

0 0
zgłoś post
do moderacji
Karynka1
Mama
post napisany:

U nas rży raczkowanie fajnie sprawdzają się skarpetki z gumami na stopie wcześniej jak było chłodniej tomrajstopki z lupilu z gromami tez na kolanach(słabej jakości,zmechaciły się jeszcze przed założeniem- w pierwszym praniu)

0 0
zgłoś post
do moderacji
MamaOliwierka
Mama
post napisany:

Bardzo ciekawy temat.U nas jeszcze przed nami. Ale wydaję mi się, że można zakładać buciki kiedy dziecko potrafi chodzić, stabilnie stawia nogę.Wczesniej powinno chodzić boso lub w skarpetkach antyposlizgowych.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Moje dzieci po domu zawsze chodziły tylko w skarpetkach lub zupełnie boso jak jest tak ciepło jak teraz. Zresztą po podwórku po trawie biegają boso bez skarpetek. Wkońcu kiedyś dzieci tak chodziły (również ją) i było dobrze.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Magda010
Mama
post napisany:

mysle ze wtedy jak zacznie juz samodzilenie dobrze chodzic. bo jesli jeszcze raczkuje to nie ma wiekszego sensu i potrzeby zakladania mu butow. w koncu buty sa do chodzenia a nie tylko po to zeby je miec na nogach 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marta09111
Mama
post napisany:

My zaczęliśmy zakładać jak dziecko zaczęło chodzić wcześniej nawet nie chodkow nie zakładalam bo po co pocic nóżki a jak już stanowczo chce iść na spacer na swoich nóżkach to kupiliśmy buty bardzo nie chciał nosić płakał ale się przyzwyczaił 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Jeczesia
Blogerka
post napisany:

Moja corka przeszla z niechodkow na normalne buciki z usztywniona pietka i kostka w osmym miesiacu, kiedy zaczela podciagac sie przy meblach i zaczela stawiac pierwsze kroki. To wazne by nozka byla usztywniona i nie bylo pozniej problemow z postawa :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
JuliaNawrot
Mama
post napisany:

Jeżeli szukasz bucików do naukichodzenia polecam firmę Emel https://www.wesolebuciki.pl/51-emel

Istotne jest by obuwie dla dzieci było z najwyższej jakości skóry, wtedy dbamy o komfort noszenia i prawidłowy rozwój stópek naszych maluchów. W sklepie internetowym www.wesolebuciki.pl znajdziecie duży wybór obuwia dziecięcego oraz obuwia profilaktycznego. Kapciuszki , sandałki buciki do nauki chodzenia.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Lekki balsam do ciała Dermedic Linum baby