Nawigacja:
Kiedy zacząć zakładać dziecku pierwsze normalne buty?
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
N
Mama
post napisany:

Moja mała ma 11 miesięcy i na nóżkach jeszcze nie miała normalnych butów. Sama jeszcze nie umie chodzić więc wydaje mi się, że to bez sensu zakładać dziecku buciki. Myślę, że już Po małymige się zacząć rozglądać za pierwszymi bucikami bo już pomalutku zaczyna coś kombinować  z chłodzeniem 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zajac
Mama
post napisany:

A ja właśnie słyszałam że dziecko powinno ćwiczyć się chodzić na boso lub w skarpetkach. Bo smwtedy odczuwa wiele bodźców. Buciki zakłada się dopiero jak dziecko dobrze chodzi. Ale zakłada się na zewnątrz A nie w domu.

0 0
zgłoś post
do moderacji
ja74
Mama
post napisany:

Dopiero jak dziecko zacznie chodzić to można kupić dziecku buty takie do chodzenia,dlatego że jak dziecko leży to nie sa potrzebne jemu buty. Dla dziecka buty muszą być dobre do jego rozmiaru i dziecko musi się w nich dobrze czuć.

0 1
zgłoś post
do moderacji
ja74
Mama
post napisany:

Dopiero jak dziecko zacznie chodzić to można kupić dziecku buty takie do chodzenia,dlatego że jak dziecko leży to nie sa potrzebne jemu buty. Dla dziecka buty muszą być dobre do jego rozmiaru i dziecko musi się w nich dobrze czuć.

0 1
zgłoś post
do moderacji
Ewelina 26
Mama
post napisany:

Mówi się, że dopóki dziecko nie nauczy się chodzić to nie powinno mieć zakładnych butów. Jednak wszystkie mamy wiedzą bardzo dobrze, że można kupić już pierwsze buciki dla noworodków. UWażam, że nawet małemu dziecku można założyć buciki pod warunkiem, że nie jest w nich za długo, i nie uciskają w żaden sposób nóżek 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

My zakładamy buciki tylko na podwórko lub w gości. Po domku chodził na boso lub  w skarpetkach uczył sie chodzić. Ale takie prawdziwe buciki miał jak sam chodził a tak to niechodki miał kupywane na spacerki

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama
Mama
post napisany:

Najzdrowiej na bosaka.Gdy mój synek miał osiem miesięcy zaczął chodzić i wtedy kupiłam mu buciki profilowane.Miały sztywną piętkę ze znakiem zdrowej stopy..Zapinane były naczepy,bo nie mam czasu na sznurowanie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewunia
Mama
post napisany:

Kiedy tylko masz na to ochote, teraz widziałam że panuje moda że nawet niemowlaki czy dziecko które dopiero siedzą a nie chodzą mają porządne buciki do chodzenia, moim zdaniem takie buciki muszą być napewno jeśli dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Karynka1
Mama
post napisany:

Ewunia masz rację, już noworodki widuję w bucikach. Ja u swojego raz próbowałąm założyć buty jak miał 6 mcy. Darł się jak szalony. Na tym skończyła się dotychczasowa przygoda z butami. Bosa stopa to najlepsze co można zapewnić dziecku w tym momencie rozwoju

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama Zosi
Mama
post napisany:

Z tymi butami to ja już różne teorie słyszałam. Między innymi na warsztatach z macierzyństwa usłyszałam, że powinno się dziecku uczacemu sie chodzic zakładać buty nawet w domu bo wtedy stopa sie dobrze profiluje i zeby plaskostopia nie bylo. Zwlaszca jak mamy panele czy plytki. Bo na boso to owszem jest dobre dla stopy ale przy nierównych powierzchniach typu trawa, piasek.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Baby