Nawigacja:
Kiedy zacząć zakładać dziecku pierwsze normalne buty?
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Super mama
Mama
post napisany:

Kiedy zacząć zakładać dziecku pierwsze normalne (nie niechodki) buty

1 0
zgłoś post
do moderacji
Hana23
Mama
post napisany:

Jak dziecko zacznie chodzić :)

1 0
zgłoś post
do moderacji
Marysia
Mama
post napisany:

Powinno się zakładać dopiero właśnie jak już samo chodzi.

1 0
zgłoś post
do moderacji
<3
Mama
post napisany:

Też mi się wydaje że dopiero jak zacznie samo chodzić. Po co wcześniej?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja zakładałam jak już dziecko samo chodziło i na początek używałam takich bardziej materiałowych z normalną podeszwą dopiero później zakładałam adidaski itp.

1 0
zgłoś post
do moderacji
Marlin992
Mama
post napisany:

Dopiero jak dziecko zacznie chodzić. Wczesniej dziecko powinno jak najwięcej boso, nie krepowac stopy dziecka ;)

1 0
zgłoś post
do moderacji
Super mama
Mama
post napisany:

też sądze że jak zacznie chodzic ale wiecie doświadczone mamuśki z mojego otoczenia sie mądrują i człowiek szale...

0 0
zgłoś post
do moderacji
Aurae
Mama
post napisany:

Zdrowa stopa to bosa stopa! Podczas nauki chodu dziecku nie jest potrzebny żaden but a nawet skarpeta ( wiadomo że nie każdy ma ogrzewanie podlogowe i nie może sobie pozwolić na takie luksus że dziecko biega bez skarpet) Ale jak najmniej! Dopiero jak dziecko chodzi już samodzielnie tzn bez jakiejkolwiek pomocy wtedy zakładamy dziecku dobrze wyprofilowane buty że sztywnym zapiętkiem, i możliwie jak najbardziej "mobilną" elastyczna podeszwą. But powinien być dopasowany do stopy dziecka, więc mierzymy buty na dziecku, zakupy przez neta odpadają jeśli chcesz żeby Twoje dziecko miało zdrowe stopy. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewela91
Mama
post napisany:

Na pewno jeśli zacznie dobrze samo chodzić :) Mój Synek ma prawie 15 miesięcy i dopiero zaczyna sam chodzić więc śmiga w skarpetach antypoślizgowych i chociaż wszyscy mi mówią żebym kupiła mu już buciki to  będzie jeszcze długo chodził po domu w skarpetach :) 

1 0
zgłoś post
do moderacji
wiolasz14
Mama
post napisany:

Odniosę się do szkoły rodzenia i tego co nam mówili rehabilitanci prowadzący zajęcia z rozwoju dziecka. Powtarzali nam wielokrotnie, że buciki do chodzenia można kupować dopiero jak dziecko dobrze chodzi i stabilnie stawia stopę i to najlepiej tylko wtedy zakładać kiedy jest to koniecznie (np. na podwórko) Po domu powinno chodzić boso/w skarpetkach, bo w stopach jest dużo receptorów, za pomocą których dziecko odbiera wiele bodźców typu eło/zimno albo twardo/miękko, a zakładanie bucików zaburza to odczuwanie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy Dermedic Linum baby