Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Paulina
Mama
post napisany:

Jeczesia nadal tak jest. Moja córka już na pierwsza klasę za sobą i miała w szkole kilka razy fluoryzacje. Oczywiście pod opieką pielęgniarki szkolnej i wyraziłam na to zgodę ale córka miała wtedy 7 lat.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Nie wiem jak się słyszy co jest w składzie to nie wiem nie przekonuje mnie to. Myślę że jak rodzice dbają o żeby dziecka i chodzą do dentysty to takie zabiegi w szkole nie są już potrzebne. Ale wiadomo każdy robi jak uważa. Ja mam jeszcze czas może do tego czasu się zmieni coś 

0 0
zgłoś post
do moderacji
klarita
Blogerka
post napisany:

Poczekamy oi zobaczymy. Chociaż jeżeli tyle lat już się to praktykuje to pewnie nie prędko coś się zmieni :) Ja pamiętam za moich czasów fluoryzacja była w pierwszej klasie. Ale wtedy w każdej szkole była pielęgniarka i dentysta a teraz to różnie z tym bywa. W mojej starej szkole już nie ma dentysty a pielęgniarka jest raz w tygodniu.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Andzia508312
Technik farmaceutyczny
post napisany:

Gdy moja starsza córka skończyła 2.5 roku poszłam z nią pierwszy raz do dentysty na wizytę zapoznawczæ oraz na lakierowanie ząbków czyli na naniesieniu na ząbki specjalnego żelu z fluorem, od tego czasu co 3 miesiące chodzimy na takie wizyty z fluorem, fajnie to adaptuje dziecko z tematem dentysta i jak przychodzi co do leczenia dziecko już tak się nie boi. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

U kogo przeprowadza się fluoryzację zębów?

Zabieg fluoryzacji przeprowadza się zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Mimo iż fluoryzacja zębów kojarzy się z czasami szkolnymi, to nierzadko z zabiegu tego korzystają też starsi narażeni na rozwój próchnicy wtórnej, towarzyszącej dość często uzupełnieniom protetycznym czy aparatom ortodontycznym. Dodatkowo fluoryzacja zębów u dorosłych wskazana jest w sytuacji cofania się dziąseł, ponieważ zabezpiecza się w ten sposób odsłonięte szyjki zębowe.

Fluoryzacja w szkole, przeprowadzana przeważnie pod okiem szkolnej higienistki lub pielęgniarki, ma postać szczotkowania zębów specjalnym płynem z fluorem. Fluoryzacja w szkołach wymaga najpierw uzyskania zgody na zabieg od rodziców. W przypadku dzieci znaczenie fluoryzacji jest bardzo duże, ponieważ dużą trudność u najmłodszych sprawia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Znacznie profilaktyki fluorkowej jest na tyle ważne, że działanie to finansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj więcej na: https://zdrowie.tvn.pl/a/co-to-jest-fluoryzacja-zebow-czy-fluoryzacja-jest-szkodliwa?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

0 0
zgłoś post
do moderacji
Jeczesia
Blogerka
post napisany:

O rany, u nas w szkole byla tylko pielęgniarka i to ze trzy razy w tygodniu tylko. :D i tak bylo od podstawówki do samego technikum. Nawet nie wiedzialam, ze dentysta moze byc w szkole. Super. I szczerze mowiac nawet nie zaglebialam się w temat negatywnego dzialania fluoru. Zaraz to nadrobie!

0 0
zgłoś post
do moderacji
katarzynatrol
Mama
post napisany:

Ja chodzę do dentysty, wcześniej mała miała też w przedszkolu. Porad na temat jej chigieny ząbków czytam na stomatologia.malopolska.pl, chodzimy regularnie na lakierowanie i fluoryzację, polecam artykuł o tym, bo niesamowicie ważne. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Ochronny krem specjalny SPF 15 Dermedic Linum baby