Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Basienka
Mama
post napisany:

Dziewczyny prosze o informacje, czy wy co jakis czas robicie u dzieci okolo 6letnich flupryzację specjalną pastą czy idziecie do dentysty czy tez wogole nie robicie?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama w męskim świecie
Mama
post napisany:

U nas jest to w szkole właśnie specjalną pastą :) zajmuję się tym pani pielęgniarka

0 0
zgłoś post
do moderacji
Miskowa
Mama
post napisany:

U nas nawet już w przedszkolu to wprowadzili

1 0
zgłoś post
do moderacji
Miskowa
Mama
post napisany:

Oczywiscie odpłatnie i dla chętnych

1 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

U nas w szkole jest fluoryzacja ale córka obecnie ma 7 lat i jest w 1 klasie. Mają regularnie fluoryzacje ale musiałam wyrazić na to pisemną zgodę i zostawiłam jej w szkole szczoteczkę także teraz jak mają fluoryzacje to wiem że napewno będzie miała szczoteczkę bo Pani kazała im trzymać ją w szkole. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Justyna94
Mama
post napisany:

gdy dziecko bedzie mialo wszystkie zabki wtedy mozna z nim isc na fluoryzacje ja ze swoim dzieckiem szlam gdy mial wszystkie zabki wiec mial pomalowane i zadne zabki mu sie nie niszczyly ani nawet prochnicy nie bylo widac

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

Nawet jeśli mleczaki się zdrowe, można zapewnić im dodatkową ochronę przed próchnicą, sosując zabieg fluoryzacji. Fluoryzacja polega na nałożeniu na powierzchnię zębów fluoru w postaci pianki, żelu lub lakieru. Pedodonta rozprowadza go np. specjalnym pędzelkiem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i przez większość dzieci bardzo dobrze tolerowany. Trwa maksymalnie kilka minut, ale po nim nie wolno pić i jeść przez około 1,5 godziny. Poza tym nie wolno myć zębów przez około 12 godzin. Fluoryzacja mineralizuje, a więc wzmacnia, zęby i działa profilaktycznie przeciwko rozwojowi próchnicy. Należy ją powtarzać co ok. 4-6 miesięcy. Stomatolodzy oferują również lakierowanie zębów. To nic innego jak zabieg pokrywania zębów specjalnym lakierem zawierającym fluor. Cena ok. 80 zł za zabieg fluorowania wszystkich zębów albo ok. 5 zł za ząb.

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

Lakowanie to zabieg przeprowadzany na zdrowych ząbkach dziecka. Polega on na wypełnieniu bruzd i szczelin zębów za pomocą laku – specjalnego półpłynnego materiału, który będzie chronił zęby przed dostępem bakterii oraz działaniem kwasów bakteryjnych. Uszczelnia się powierzchnie zębów żujących. Ta metoda jest o tyle ważna w przypadku zębów niemowląt, że zęby mają wiele bruzd, a dokładne i długie szczotkowanie zębów dziecka nie zawsze się udaje. I tu uwaga! Niektórzy dentyści uważają, że nie należy lakować zębów u niemowląt, chyba że zrobimy to od razu po ich wyrżnięciu - zanim pojawi się ryzyko zainfekowania zęba przez próchnicę. W przeciwnym razie, gdy zalakujemy ząbek wraz z „niewidoczną jeszcze” próchnicą, będzie się on dalej psuł, a przebarwienie będzie ukryte pod lakiem. Dlatego najchętniej lakuje się zęby stałe – szóstki, piątki, czwórki, a następnie siódemki. Ważne, by lakowanie było przeprowadzone maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy od wyrżnięcia zęba. Stomatolog najpierw oczyszcza powierzchnię zęba, ale bez użycia wiertla oraz dokładnie go suszy i wytrawia, a dopiero potem lakuje i oświetla lak lampą polimeryzacyjną, która go utrwali. Zabieg jest bezbolesny, a lak prawie w ogóle nie ma smaku. Aby mieć pewność, że lak nie będzie dziecku przeszkadzał, dentysta sprawdza to kalką. Jeśli ząb jest „za wysoki”, wygładza go specjalną diamentową kulką, co jest całkowicie bezbolesne. Lakowanie jednego zęba trwa od kilku do kilkunastu minut i najczęściej podczas jednej wizyty lakuje się maksymalnie dwa zęby dziecka. Cena: ok. 40 zł za ząb.

0 0
zgłoś post
do moderacji
olgamaron
Mama
post napisany:

Ja jeszcze będąc dzieckiem miałam takie zabiegi w szkole  obecnie chyba nie we wszystkich są one prowadzone. Ja mam jeszcze troszkę za małego synka ale myślę nad takimi zabiegami dla synka nawet nad prywatnymi ponieważ chcę żeby miał zdrowe ząbki 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anulek
Mama
post napisany:

Ja robiłam fluoryzacje u dentysty. Były one powtarzane co jakiś czas. Lecz nie jestem z tego zadowolona. Mimo że poddaliśmy sie fluoryzacji to dziecku bardzo szybko popsuly sie ząbki mleczne. Leczylismy je jak tylko było widać niepokojące zmiany.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Baby