Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Slonko
Mama
post napisany:

Witajcie mam pytanie mój 3 latek mało mówi jest parę wyrazów co powie ale za mało jak na 3 latka ale za to doskonale wszystko rozumie. Sam korzysta z toalety dopasuje kolory prawidłowo znajdzie pary takie same ale mało mówi większości po swojemu odgłosy naśladuje kotka pieska bum bum pociąg uchu siusiu to uuuu i trzyma się na kupkę to be i plum. A jak jest u was?

1 0
zgłoś post
do moderacji
MamaDziaba
Mama
post napisany:

Mój ma 2,5 roku. Mamy ten sam etap. Potrafi połączyć więcej niż 2 wyrazy w zdanie Ale ucina np początku wyrazy albo mówi zamiast moje to munie... Albo właśnie zamiast kot to miau.  Zamiast smoczek sisiek.  Ale potrafi ładnie powiedzieć : już albo jeszcze. Lekarz mi powiedział że po skończonych 3 latach warto dla własnej spokojności przejść się do logopedy

0 0
zgłoś post
do moderacji
MamaDziaba
Mama
post napisany:

Proszę się nie martwić u nas to samo. Mój syn kończy za 2 miesiące 3 lata A dopiero tak na prawdę zaczyna coś mówić. Oczywiście ja rozumiem co on chce przekazać ale inaczej jest jak jest wśród innych nawet babci.  Rozmawiając z pediatra powiedziała mi że po 3 roku życia jeśli nic kompletnie nie będzie mówił da skierowanie do specjalisty. U nas dużo daje żłobek

0 0
zgłoś post
do moderacji
LiviaSilva
Mama
post napisany:

Pamietajcie, że wyrazy dzwiekonasladowcze to też "słowa", którymi komunikuje się maluch. Jeśli sytuacja jest dla rodzica stresujaca powinien udać się z dzieckiem do logopedy, który oceni aparat mowy, przeprowadzi wywiad, podpowie ewentualne ćwiczenia i powie czy jest problem, czy trzeba być cierpliwym. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy Dermedic Linum baby