Nawigacja:
Jak poradzić sobie z zatkanym uchem u dziecka?
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
magsula
Mama
post napisany:

Dziecko mi od wczoraj marudzi że ma zatkane ucho, iść od razu do laryngologa? od ręki to w mojej mieścinie nawet prywatnie si nie dostanę :( a pójście na dyżur to koszmar z małym dzieckiem, ono ię bardzo boi lekarzy

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Myślę że nie obędzie się bez wizyty u lekarza bo jednak z uszami nie ma żartów. A jeśli chodzi o starych dziecka przed lekarzem to wiem coś o tym ponieważ mój syn nawet jak widzi w bajce kogoś w białym fartuchu to jest płacz. Ale cóż jak trzeba iść do lekarza to trzeba.

0 0
zgłoś post
do moderacji
arbusa
Mama
post napisany:

niestety lekarzy czasami nie da obyć bez lekarza, jakoś trzeba powoli dziecko przyzwyczajać, możez jeszcze spróbować kropli lix, je można też dzieciom zakraplać, rozpuszczają woskowinę bo mają glicerynę w składzie, po winno po kilku aplikacjach pomóc

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

są specjalne spraye do uszu które rozpuszczają woskowinę, ale z reguły nie pomagają więc odetkanie ucha jest tlyko na chwilę. Najlepiej udać się do lekarza, który zbada dziecko i sam zdecyduje jakie leczenie zastosować.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

My co jakiś czas pryskamy specjalnym sprayem i nie mieliśmy takiego problemu. Ostatnio synek siostry miał strasznie ucho zatkane. Nie mogli znaleźć lekarza nawet prywatnie bo to był piatek i pojechali na sor. Tam oczyscili uszko A mówiła, że bardzo duzo tego było.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

My używamy sprej właśnie i sprawdza się super używamy go od 3 miesiąca życia i jest ekstra nigdy nie mieliśmy problemów wszystko ładnie wypływa. Jest kilka firm które mają takie spreje dla maluszków. Ale myślę że do lekarza koniecznie trzeba iść bo potem może być problem. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Te spreje to faktycznie fajna sprawa. Jednak czasem nie działają na tyle dobrze żeby odetkać dziecku ucho. Ja akurat jak tylko pojawiają się objawy problemu z uszami u dzieci to odrazu idę do lekarza żeby uniknąć komplikacji.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Jak juz ucho jest mocno zatkane to raczej spray nic nie da. Trzeba iść do lekarza żeby oczyścil uszko. Siostra mówiła, że jak małemu wyciągnęli to było to takie twarde, że napewno w inny sposob by nie wyczyscila tego.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

No właśnie moja znajoma tak miała że nie słyszała na ucho i laryngolog wyciągnął jej podczas badania taka twarda kulkę i nawet krew się jej puściła z ucha. Także myślę że z taką twardą woskowiną faktycznie taki spray może sobie nie poradzić.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Bo jak się nie robi tego regularnie to może się taki problem pojawić. Ja raz w tygodniu psikam tym akustone i jest super. W między czasie jak się kąpię to też myje uszy i prysznicem psikam wodę więc warto dbać o ucho bo potem faktycznie ciężko wyciągnąć ta wydzieline

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Emulsja ochronna SPF 30