Nawigacja:
Kiedy moczenie się w nocy dziecka powinno zaniepokoić?
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
arbusa
Mama
post napisany:

Dziewczyny, może są tu mamy które miały podobny problem, kiedy moczenie się w nocy dziecka powinno już zaniepokoić? Co robić? Jak pomoc dziecku? Jak rozmawiać? Czy to zawsze wina stresu, jakichś nieprzyjemnych przeżyć?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Inka
Mama
post napisany:

A jak długo dziecko już się moczy? Jeśli trwa to już od jakiegoś czasu to może warto wybrać się do pediatry i zrobić podstawowe badania. Dużo porad i odpowiedzi znajdziesz na stronie www.suchyporanek.pl, tam uzyskasz fachowe info.

0 0
zgłoś post
do moderacji
klarita
Blogerka
post napisany:

Mniejszym dzieciaczkom "wypadki nocne" mogą się jeszcze zdarzać, to normalne. Jeśli jednak coś Cię niepokoi zawsze lepiej się skonksultować. Ale Twoje pytania sugerują raczej problem natury psychologicznej niż medycznej. Nie wiem. Jeśli dziecko nagle zaczęło moczyć się w nocy, zmieniło się z zachowania, może jest przestraszone czymś? Trzeba dziecko poobserwować i z nim porozmawiać i koniecznie poszukać przyczyny. Może konsultacja z psychologiem dziecięcym pomoże?

0 0
zgłoś post
do moderacji
arbusa
Mama
post napisany:

byliśmy u lekarza, badania porobione, nic nie wyszło konkretnego, czekamy na wizytę u psychologa, rozmawiam z dzieckiem dużo i raczej o wszystkim mi mówi i nie mam pojęcia skąd nagle ten problem się wziął, sytuacje się powtarzają raz na kilka dni, czasem rzadziej

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Byż może wynika to z tego, że dziecko jest czymś przestraszone, zestresowane. Zależy też w jakim wieku jest dziecko, jeśli badania wyszły wporządku to taka wizyta u psychologa dziecięcego będzie koniecznością.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

No właśnie to zależy w jakim wieku jest dziecko. Niektóre dzieci do 2 lat a nawet i ponad 3 potrafią w nocy siusiu zrobić. To nadal dziecko trzeba rozmawiać na spokojnie. Myślę że taka wizyta u psychologa dobrze zrobi skoro badania są ok i nie ma w nich nic niepokojącego. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Arbusia jeśli badania wyszły ok to może na tle nerwowym. Może zdarzyło się ostatnio coś nowego (przedszkole lub szkoła).Pomijam to że maluszkom się zdarzają wpadki ale to akurat do pewnego wieku zupełnie normalne.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Dokladnie duzo zalezy od tego w jakim wieku jest dziecko. Takim maluchom wiadomo, ze moze czasem się zdarzyć. Jesli wieksze dziecko to może faktycznie coś stresuje je w szkole czy przedszkolu i boi się o tym mówić. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ojka
Blogerka
post napisany:

Przeczytałam na tej stronie suchyporanek, o której wspominałyście wyżej o czymś takim jak alaram wybudzeniowy? Możecie mi trochę przybliżyć o co w tym chodzi? Stosowałyście u swoich dzieci? Ciekawa jestem jak to wszystko ma działać i jakie przynosi efekty. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Olejek do kąpieli i pod prysznic