Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
turkawka1701
Mama
post napisany:

Witam drogie mamy. Moja córka na 4 latka i sepleni. Byłam na bilansie i Pani doktor nic niezaleciła. Ponoć dzieci tak mają i kazała się wstrzymać. Czy wasze dzieci tez tak maja lub mialy? Co proponujecie?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Cóż niektóre dzieci faktycznie trochę dłużej seplenią niż inne ale wszytko zależy od dziecka. Jeśli lekarz nic konkretnego nie zalecił to możesz się narazie wstrzymać a możesz też iść do logopedy żeby się upewnić czy wszystko jest wporzadku.

0 0
zgłoś post
do moderacji
klarita
Blogerka
post napisany:

Myślę, że wizyta u logopedy zawsze jest dobrym wyjściem jeśli coś Cię niepokoi. Niektóre dzieciaczki seplenią jeszcze długo a potem jak ręką odjął już mówią normalnie :) Jak w każdym wątku i tutaj też można napisać każde dziecko jest inne ;)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Ja na twoim miejscu poszłabym jednak do logopedy, bo wiekszosc lekarzy bagatelizuje problemy, dlatego lepiej udac sie do innego lekarza ktory nam pomoze. Jesli chodzi o seplenie to neistety, ale nie znam sie na tym i nie mam doswiadczenia. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Tez jestem tego zdania, że warto przejść się do logopedy. Z tymi lekarzami rodzinnymi różnie bywa. Może faktycznie tak jest, ze niektóre dzieci dlugo seplenia ale lepiej jest to sprawdzić. Napewno bedziesz spokojniejsza.

0 0
zgłoś post
do moderacji
patrycja_testuje
Mama
post napisany:

Podzielam zdanie poprzedniczek. Również poszłabym do logopedy sprawdzić, bynajmniej będzie można spać spokojnie. U mnie lekarz rodzinny na szczepieniu przy 6 miesięcznym synku nawet nie spytał czy siada czy trzyma główkę jak leży na brzuchu, gdzie u takich dzieci to powinna być podstawa aby chociaż spytać. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

patrycja_testuje to faktycznie też by mnie niepokoiło bo mój pediatra podczas badania przed szczepieniem pytał o takie podstawowe rzeczy. A jeśli coś niepokoi jeśli chodzi o wymowę to zawsze można poradzić się logopedy choćby prywatnie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

Myślę że dziewczyny mają rację. Poszła bym po prostu do logopedy nawet na NFZ i poczekala bym nawet miesiąc jak by trzeba było. U mnie np nie ma prywatnie logopedy ale jeśli jest to faktycznie lepiej umówić się na taką wizytę. Generalnie 4 lata to może seplenic ale lepiej udać się do lekarza i przy okazji innego pediatry skoro taki problem "może poczekać" 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

U mnie nie było takie problemu czasami źle wymawiał słowo ale się nie seplenił, myślę że dziewczyny mają rację i warto udać się do logopedy na bilansie często lekarze nie widzą takich problemów ponieważ za krótko widzą widze dzieci na bilansie 

0 0
zgłoś post
do moderacji
atanazja20
Mama
post napisany:

Najlepsza będzie wizyta  logopedy, ja z moją córeczką byłam jak miała 2 latka bardzo nam pomogła Pani logopeda. Moja córeczka już poprawnie mówi wymawia trudne słowa. Ja bym nie czekała z wizytą - to dla dobra dziecka. Nic nie zaszkoszi, a pomoże .

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Emulsja ochronna SPF 30