Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
esia89
Mama
post napisany:

Drogie mamy czy któraś z Was ma dzieciątko , które urodziło się z ząbkami? Jak pielęgnujecie? Czy te zęby wypadną? Czego przyczyną jest urodzenie się dziecka z zębami? Wyrywałyście dziecku takie ząbki?

0 0
zgłoś post
do moderacji
mamaskarbow
Mama
post napisany:

A to nie jest tak że jak maluszek urodzi się z zębami to trzeba je wyrwać? Od kogoś właśnie słyszałam że urodził się maluszek z zabkiem i trzeba było wyrwać bo i tak się ruszał. Właśnie bardzo ciekawy temat. Ciekawe jak to jest. Czy wtedy na to miejsce i tak wychodzą mleczaki? 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Moje nie urodzil sie z zebami, ale tak samo jak kolezanka, slyszalam, ze takie zabki powinno sie wyrwac, ale czy pozniej wyrastaja tam mleczaki? Raczej nie, chyba juz stale zeby beda rosnac. Najlepiej zapytac lekarza, on rozwieje wszystkie watpliwosci

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Mój synek jak się urodził nie miał zabkow ale również słyszałam że trzeba je wyrywać. Chociaż ostatnio sąsiadka mi mówiła że ona się urodziła z zębem i tak samo jej synek i nie wyrywala go. Mały ma teraz 5 lat i dalej ma tego ząbka.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Dokładnie tak najlepiej zapytać lekarza. Moje dzieci nie urodziły się z zębami więc nie wiem jak to dokładnie jest ale również słyszałam że takie ząbki się wyrywa ale też nie wiem czy rosną na ich miejsce mleczaki czy już stałe zęby.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Madzia1989e
Mama
post napisany:

Moja corka urodzila sie bez zabkow i powiem szczerze ze dziwnie by to wygladalo.chociaz sa takie przypadki, ale mysle ze najlepiej sie lekarza zapytac co robic z takim zabkiem.Ale podejrzewam ze wyrywa sie go i potem nowy rosnie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
MagdaD
Mama
post napisany:

Dziewczyny przecież to zupełnie nie logiczne zeby wyrywać taki ząbek. To jest ząb mleczny ile mam jego miejsce wyrośnie nowy, stały ząb. Są dzieci, które zabkuja jak mając rok. Są takiej, które zabkuja jak mają 3 miesiące i takie, które urodza się z zabkiem. I wszystkiemu te ząbki należy tak samo pielęgnować tzn. najpierw przemywac gazą namoczona ciepła woda i nawinieta na palec a potem delikatna sylikonowa szczoteczka.

Ostatnio pediatra mówiła mi, że czytała o badaniach prowadzonych w Stanach właśnie w temacie rodzenia siebie dzieci z zębami. Podobno od jakiego czasu obserwuje się coraz więcej takich przypadków. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Joannamama
Blogerka
post napisany:

Ja to słyszałam dwie wersje ,że niby trzeba wyrwać  a nie które osoby mówili  że nie trzeba  Ja osobiście poszłabym do stomatologa dziecięcego na konsultacje bo przecież specjalista bardziej będzie się na tym znał i wiedział co dalej robić. Pozdrawiam 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Iwonka9077
Mama
post napisany:

Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć, w szoku jestem że coś takiego jest, nie wiedziałam że dziecko może urodzić się już z zębami, a co na to lekarze w szpitalu po porodzie mówili? Nie dali wskazówek? Zapytałabym na pewno lekarza żeby nie robić nic na własną rękę. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ciekawe co na ten temat powiedziałby lekarz. Fajnie by było jakby takie tematy były poruszane przez eksperta na tej stronie fajnie by było. Bo takie ciekawe przypadki to myślę że fajnie by było przeczytać co się robi w takiej sytuacji.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy Dermedic Linum baby