Nawigacja:
Dziecko |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Miskowa
Mama
post napisany:

Mnie to omineło

1 0
zgłoś post
do moderacji
Osamagda
Mama
post napisany:

Co lekarz to inna opinia, podczas jednej wizyty usłyszeliśmy że raczej nie jest to wskazane, na drugiej wizycie lekarz tak mocno odciągnął synkowi ta skórkę że aż młody zaczął płakać. U nas kąpielą dzieci zajmuje się mąż i jeżeli już stara się robić to właśnie podczas kąpieli jednak z dużą ostrożnością i delikatnością żeby nie zrobić dziecku krzywdy.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kici86
Mama
post napisany:

Ja gdy bylam z blizniakami u pediatry to tak mocno odciągnął skórkę że maluszki bardzo płakały. I dostałam reprymendę że mam tak robić zawsze przed kąpielą. Choć bałam się tego robić to delikatnie odciagalam skórkę. Teraz jak byłam z maluszkiem to nic mi lekarz nie powiedział. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
DoktorGrzegorz
Lekarz
post napisany:

Ważne jest dbanie o siusiaka swego malucha powinno sie stale naciągać napletek u chłopców .Niestety w erze pampersów stulejki jest coraz więcej i zwykle kończy się to wizytą u chirurga dziecięcego .Wyobraźcie sobie jaki komfort może odczuwać dorosły mężczyzna ze stulejką?

Dobrze jest dezynfekować tę okolice rivanolem który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie

0 0
zgłoś post
do moderacji
evli2
Mama
post napisany:

No właśnie ile lekarzy tyle opinii! U nas też kilku lekarzy nie zalecało tego robić, więc już nie wiem jak to ma być! A fakt stulejki są barzdo częstą przypadłością- moja mama pracuje na oddziale chirurgii i urologii i jets to nagminny problem medyczny.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Justyna94
Mama
post napisany:

to znaczy ja swoim dzieciom odciagalam podczas zmieniania pieluszki ale delikatnie natomiast do drugiego roku zycia trzeba obserwowoac czy prawidlowo sie odciaga czy nie ja z synkiem w wieku 3 misiecy musialam jechac do chirurga dzieciecego bo pani doktro stweirdzila ze sie nie odciaga jak trzeba zajechalam i wszystko w wporzadku bylo

0 0
zgłoś post
do moderacji
olgamaron
Mama
post napisany:

W bardzo rzadkich przypadkach można to robić już od 6 miesiąca życia synka ale zazwyczaj robi się to dopiero od roku czasu. Najlepiej przedyskutować to z pediatrą. Mój brat nie miał odciąganego i musiał przez to mieć robiony zabieg. Bardzo cierpiał później podczas siusiania i kąpieli 

0 0
zgłoś post
do moderacji
moNika88
Mama
post napisany:

Hmm w takiej sytuacji trzeba stosować się tylko i wyłącznie do zaleceń lekarza rodzinnego czyli pediatry. Jeśli nie trzeba to po co naciągać napletka na siusiaczek. Jeśli dzidzi siusia to po co ruszać i jeszcze coś zmajstrowac.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewelina 26
Mama
post napisany:

Ważne jest żeby robić to bardzo delikatnie tak aby niczego nie uszkodzić. Niestety znam bardzo dużo matek które uważają że nie ma takiej potrzeby a potem są przerażona bo dziecko ma różnego rodzaju problemy jak choćby te z prawidłowym oddawaniem moczu 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewunia
Mama
post napisany:

Najważniejsze jest żeby pamiętać żeby delikatnie co kąpiel tam myć i napewno nic na siłę żeby dziecku nie zrobić krzywdy, każda mama ma inne zdanie na ten temat i trudno stwierdzić czy trzeba mu to ściągnąć. Moim zdaniem sprawa indywidualna

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia