Nawigacja:
Czy w zaawansowanej ciąży bierzecie kąpiel w wannie czy tylko pod prysznicem?
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
moNika88
Mama
post napisany:

Drogie mamusie czy w zaawansowanej ciąży bierzecie kąpiel w wannie czy tylko pod prysznicem? Czy brzuszek Wam przeszkadza? Ja osobiście boje brać kąpiel już w wannie. Korzystam tylko z prysznica. Tak dla bezpieczeństwa swojego i mojego malenstwa.

0 0
zgłoś post
do moderacji
margaretka2011
Mama
post napisany:

Ja od samego początku ciąży korzystałam tylko z prysznica. Dużo szybciej i wygodniej. Uwielbiam długie kąpiele w gorącej wodzie, ale na czas ciąży oczywiście z nich zrezygnowałam. Szybki prysznic w zupełności wystarcza 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Osamagda
Mama
post napisany:

Tak podobno lepiej unikać długiej kąpieli w gorącej wodzie, zdecydowanie korzystniejszą alternatywą na czas ciąży jest prysznic, dlatego kąpiej w wannie fundowałam sobie naprawdę sporadycznie. Na codzień korzystałam z prysznica. Podobno dla ujędrnienia ciała dobre są naprzemienne strumienie ciepłej i chłodnej wody, niestety jestem takim zmarzluchem, że nie praktykowałam tej metody, może ktoś stosował i wie czy to pomaga w ujędrnieniu ciała?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Iwonka9077
Mama
post napisany:

Mam tylko wannę więc korzystałam z wanny, a nie prysznica. Nie bałam się o dzidzie. Chyba jeszcze lepiej niż pod prysznicem gdzie jest większe ryzyko poslizgniecia się. Wiadomo generalnie w ciąży za wygodnie nie było się myć. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
olgamaron
Mama
post napisany:

Ja od początku brałam prysznic i to nie za długi  Kąpiele brałam pod koniec ciąży gdy brały mnie skurcze przepowiadajace, naprawdę mi wtedy pomagały takie kąpiele. Myślę że nawet w ciąży można wziąć dłuższą kąpiel w wannie od czasu do czasu 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

A ja tylko kąpiel. Nie lubię prysznica. Dużo łatwiej mi było usiąść w wannie i się umyć niż manewrowac pod prysznicem gdzie do stóp było ciężko się nachylic. Generalnie łatwiej było mi po prostu wiedzieć w wannie. Prysznice były tak ja szybko jak chciałam się odświeżyć  

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anulek
Mama
post napisany:

Bez problemu możesz kąpać sie zarówno w wannie jak i pod prysznicem. Nie używam bardzo gorącej wody. Jest ciepła i przyjemna, a do tego w wannie z dużym brzuszkiem łatwiej jest wykąpać sie. Pod prysznicem jak dla mnie jest za duzo wiercenia sie. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

Ja zawsze uwielbiałam długie i bardzo ciepłe kapieli, niestety w ciąży jest to zabronione. Bałam się że coś mogę zrobić maluszkowi lub wywołam poród więc w ciąży robiłam krótkie i nie w ciepłej bardzo wodzie ale w wannie

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mamuśka x2
Mama
post napisany:

W pierwszej ciąży od początku do końca kompałam się w wannie, a teraz w drugiej kąpiel brałam tylko do 5 miesiąca bo później miałam zagrożoną ciążę i lekarz zalecił mi prysznice. Ale nadrobiłam kąpiele po porodzie :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja jak już miałam duży brzuszek to myłam się pod prysznicem. Ciężko mi było usiąść w wannie o później z niej wstać gdy miałam duży brzuszek (miałam w pasie sporo centymetrów przy 4kg maluchu). Ale wiem że dużo mam kąpie się w wannie przez całą ciążę.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Baby