Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
moNika88
Mama
post napisany:

Hej mamusie, czy zanim poszłyście do lekarza ginekologa w domku skorzystałyście z testu ciążowego? Pamiętacie jak to było? Test zwykle się nie myli, chociaż czasami może być fałszywie pozytywny. Stąd koniecznością po otrzymaniu wyniku jest udanie się do lekarza specjalisty- ginekologa.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

Ja przy obu ciążach robiłam najpierw w domu test ciąży zakupiony w aptece i mi nigdy się nie pomylił, ale mojej siostrze już 2 razy pokazywał że jest w ciąży a tak naprawdę jak poszła na badania do ginekologa to wykryli torbiela na jajniku więc trzeba zawsze konsultacji lekarza

0 0
zgłoś post
do moderacji
Osamagda
Mama
post napisany:

Test ciążowy jest takim początkowym potwierdzeniem, ginekolog w pierwszych tygodniach nie jest w stanie nic zobaczyć, można też wykonać badanie beta hcg które wskaże na poziom gonadotropiny kosmówkowej jeżeli znacznie wzrósł oznacza to ciążę, ginekolog z kolei potwierdzi tydzień ciąży i sprawdzi czy jest prawidłowo umiejscowiona tj w macicy, często beta hcg wzrasta również wtedy gdy mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną

0 0
zgłoś post
do moderacji
Aleksandra 96
Mama
post napisany:

Ponad pół roku staraliśmy sie o dziecko i przez ten czas robiłam testy gdy tylko nawet o dzień spóźniała się miesiączka. Gyd w końcu zobaczyłam 2 kreseczki to dla pewności zrobiłam jeszcze bete hcg zanim poszłam do lekarza.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zajac
Mama
post napisany:

Mi test pokazał że nie nie jestem w ciazy.  Okres nie przychodził długo. Przesuwalam wizytę u ginekologa 3 razy bo miałam zjawić się w pierwszy dzień miesiączki. W końcu zrobiłam kolejny test i wyszedł pozytywny.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Monikalul
Mama
post napisany:

Najpierw zazwyczaj kobiety wykonują test domowy, jednak warto zrobić sobie badanie z krwi tzw. beta hcg. Warto zrobić to w odstępstwie 2 dni po sobie i wtedy widać czy prawidłowo beta hcg przyrasta. A następnie wizyta u lekarza.

0 0
zgłoś post
do moderacji
madzia189
Mama
post napisany:

Mi pokazał dzień po spodziewanej miesiączce już pozytywny, u ginekologa był widoczny tylko pęcherzyk, 2tyg później już było pięknie widać :) natomiast mojej koleżance tydzień spóźnial się okres, test negatywny, okazało się że ciąża pozamaciczna ..

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

tak, zrobiłam test. Mieszkałam wtedy w holandii, było to jakoś po miesiącu, półtorej od ostatniej miesiączki. Żeby pójść do położnej, musiałam mieć ubezpieczenie, które było ciężko załatwić, bo nie znałam języka. Oprócz tego do położnej można było pójść dopiero pon 10tc. w 15tc poszłam prywatnie do ginekologa, co byłomoim największym błędem, bo zapłaciłam kupę kasy, a nie dostałam nawet zdjęcia dziecka. Już w 17tc poszłam do położnej.

0 0
zgłoś post
do moderacji
evli2
Mama
post napisany:

Ja zrobiłam test i wykazał pozytywny wynik i zapisałam się do lekarza, Tam zostałam źle potraktowana na nfz, nie chcieli mi zrobic usg, ani bety nie dali. Poszłam do kolejnego to samo, W końcu prywatnie i był juz ponad 8 tydzień. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anulek
Mama
post napisany:

Zawsze korzystałam z testu. Nawet gdy tylko podejrzewałam ciążę a w niej nie byłam. Tak dla swojego spokoju, by sie upewnić. W moim przypadku testy sie nie myliły. Kupowałam najtańsze w rossmanie. Nawet na opakowaniu było że ma 99% skutecznosci.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Masło intensywnie natłuszczające Dermedic Linum baby