Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Zajac
Mama
post napisany:

Hej. Dziewczyny miewałyscie zaparcia w ciazy? Co wam pomagało. Jak radzilyscie sobie.?Ponoć przez to można dostać hemoroidy... Czy to prawda? Zapomniałam zapytać ginekologa na ostatniej wizycie... A nie chce iść do apteki i kupować czegoś na własną rękę.

0 0
zgłoś post
do moderacji
olgamaron
Mama
post napisany:

Myślę że dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest jedzenie śliwek. Nie miałam takich problemów na szczęście ale pod koniec ciąży miałam delikatny problem z hemoroidami. Nic z nimi nie robiłam, ponieważ pojawiły się kilka dni przed porodem. Możesz zawsze iść do lekarza rodzinnego lub położnej o poradę. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Tak to prawda od zaparć można dostać hemoridów zwłaszcza w ciąży bo ciąża jest stanem w którym zdarzają się takie schorzenia a zaparcia tylko potęgują możliwość ich wystąpienia. Ja starałam się jeść produkty ułatwiające wypróżnianie (śliwki, siemię lniane). Należy również pić więcej wody minimum 1.5 litra dziennie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mamuśka x2
Mama
post napisany:

Zaparcia w ciązy ma chyba co druga kobieta. Ja też je miałam w obydwu ciążach. Ale i w pierwszej jak i w drugiej używałam syropu lactulosum który wspomaga pracę jelit ale ich nie rozleniwia. Z syropku korzystam do tej pory gdy jest potrzeba 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Iwonka9077
Mama
post napisany:

Tak tez miałam zaparcia w ciąży, najlepiej ograniczyć jedzenie słodyczy. Szczególnie czekolady, a jeść więcej owoców, jabłek, śliwek. Nie wiem czy od zaparć są hemoroidy, ale na pewno od parcia podczas porodu. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zajac
Mama
post napisany:

Nie mam wcale słodyczy. Na początku ciazy mi odrzuciło i już tak zostało. Owoce jem Ale też mi to nie pomaga.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mama H&F
Mama
post napisany:

Ja w pierwszej ciąży miałam problemy z zaparciami ale samo mi przeszło jadłam dużo świeżych owoców dużo jabłek i śliwek, może dlatego miałam zaparcia bo jadłam dużo słodyczy a w szczególności czekoladki 

0 0
zgłoś post
do moderacji
margaretka2011
Mama
post napisany:

Przede wszystkim kompot z suszonych śliwek, naprawdę potrafi zdziałać cuda. Miałam ogromny problem z zaparciami zanim zaczęłam stosować suszone śliwki. Trzeba też pamiętać o nawadnianiu organizmu, woda to podstawa. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
młodamama
Mama
post napisany:

Na zaparcia dokładnie tak jak dziewczyny piszą podstawa to przyjmowanie dużej ilości płynów, woda najlepsza. Dieta bogata w błonnik, surowe owoce i warzywa oraz unikanie typowo zapierających potraw.

0 0
zgłoś post
do moderacji
ja74
Mama
post napisany:

Ja w ciąży z zaparciami radzilam sobie na różne sposoby. Najlepiej to zapobiegać zaparciom i jeść dużo błonnika, pić dużo wody, odżywiać się zdrowo i jeść niewzdymajace produkty jeśli ma się skłonności do tego w ciąży.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Olejek do kąpieli i pod prysznic