Nawigacja:
Wizyta pielęgniarki/położnej w domu po urodzeniu dziecka
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
madzia189
Mama
post napisany:

Do mnie przyszła 2 razy, potem się przeprowadziłam na inną dzielnice i nie było jej już po drodze do nas :p generalnie nie powiem, rozwiała kilka moich wątpliwości, dlatego uważam że chociaż raz powinna przyjść, szczególnie przy pierwszym dziecku, bo przy drugim to już wiadomo jak jest :D

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angie1001
Mama
post napisany:

To była bardzo fajna pomoc. Przekazała dużo nowych informacji. Pokazała jak dbać o kikuta u maluszka a i mnie zadała. To jest bardzo pomocne. I przy następnym dziecku też skorzystam z pomocy położnej środowiskowej 

0 0
zgłoś post
do moderacji
wiolasz14
Mama
post napisany:

Minimum to chyba 3 wizyty w domu, które ma obowiązek odbyć a pierwsza powinna być w ciągu 48h od wyjścia ze szpitala, pod warunkiem, że zgłosiłaś dziecko do przychodni. Ponadto od 2019 jest nowy standard opieki okołoporodowej i po ukończeeniu 21 tc powinnaś zgłosić się już do położnej środowiskowej w celu przygotowania do porodu (coś na kształt indywidualnej szkoły rodzenia) i lekarze powinni o tym informować bo niestety informacji o tym mało, a to się nam należy za darmo... A wiadomo przy pierwszej ciąży można mieć kilka pytań i nie wiadomo komu je zadać żeby dostać fachową porade

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anulek
Mama
post napisany:

Po urodzeniu pierwszego jak i drugiego dziecka położna przychodziła do domu. Były to trzy wizyty. Poza tym gdy miałam jakiś problem dzwoniłam do niej i zawsze odpowiedziała mi na wszystkie pytania. Położna gdy przychodziła do domu pokazywała jak zajmować sie prawidłowo dzieckiem. Było to bardzo potrzebne, a zwłaszcza przydatne młodej mamie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marlin992
Mama
post napisany:

W pierwszym tygodniu byla 2 razy. Pozniej raz na tydzien. Ale caly czas byla pod telefonem i mowila, ze jak bedzie trzeba wizyte to dzwonic i przyjedzie. Wazyla mi mala, odpowiadala na pytania. Radzila co do ubioru. Karmienia.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Osamagda
Mama
post napisany:

Po zgłoszeniu dziecka do POZ i telefonicznej prośbie odwiedzin noworodka przez położną środowiskową, zawitała do nas dwukrotnie, zważyła dziecko, dokonała ogólnej oceny dziecka, mnie tylko zapytała czy wszystko dobrze się goi, bez wchodzenia w szczegóły. Przyznam szczerze że nie dowiedziałam się od niej zbyt wiele, poprosiłam o wizytę głównie po to aby sprawdzić czy mały dobrze przybiera na wadze.

0 0
zgłoś post
do moderacji
TataDziecka
Tata
post napisany:

Do mojej żony przychodzili położna kiedy potrzebowała jej dla siebie czy w kwestii pomocy nad dzieckiem. Dobrze że możemy liczyć na taką pomoc bo nie zawsze wszystko się wie odnośnie wychowania i pielęgnacji dziecka.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Justyna94
Mama
post napisany:

powinna byc przez 6 tygodni co tydzien u mnie byla co tydzien sprawdzala stan nowordoka jak i moj wiec kontaktowalam sie takze z nia telefonicznie bez problemu odbierala telefon i pomagala mi z jakim pytanie do niej dzwonilam

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kici86
Mama
post napisany:

Nie lubię takich osob. Wiem, że to ich praca i że muszą odbyć te sześć wizyt ale dla mnie to było uciążliwe. Jedyna fajna sprawa to jest że ważą za maluszki i można oszacować czy dobrze przybiera. Reszta to takie wtrącenie się do wychowania i podejścia do dziecka. Ja mam to już za sobą na szczęście.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ewelina 26
Mama
post napisany:

Położna powinna przyjść do domu i zobaczyć jak rozwija się maluszek. Jest to ważne zwłaszcza przy pierwszym dziecku, gdzie niestety na niektóre objawy rodzice reagują przerażeniem, albo uważają, że wszystko jest ok, a tak nie jest. Położna na pewno nie tylko rozwiej wątpliwośći związane z dzieckiem, ale również sprawdzi jak mama czuje się po porodzie, czy z nią wszystko w porządku. Fachowa pomoc zawsze się przyda 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Masło intensywnie natłuszczające Dermedic Linum baby