Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Minast87
Mama
post napisany:

Witam, należę do dość aktywnych mam, przed ciążą biegałam, chodziłam po górach, gimnastykowałam się. W ciąży też starałam się utrzymywać odpowiedni poziom aktywności: gimnastyka, nordic walking, rowerek stacjonarny. Jestem w 35 tyg. ciąży, na razie przytyłam jakieś 9-10kg, ale zaskakujące jest to, że bardzo przybrałam w udach, praktycznie po 4cm w każdym z nich, to już mocno rzuca się w oczy i troszkę się boję, że nie będzie łatwo się tego pozbyć. Dla porównania brzuszek od 2 miesięcy wcale się specjalnie nie powiększa, w obwodzie ma ok 95cm, a poród tuż tuż, maluch rozwija się prawidłowo - waży 2kg i całuśki dzień się rozpycha. :)

1 0
zgłoś post
do moderacji
ana_anna86
Mama
post napisany:

U nas podobna waga na plus 10kg cała ciąża, nie mierzyłam obwodów, ale wszystko zeszło - trochę karmienie piersią a troche ilość zajęć przy dziecku. Oczywiście u każdej mamy może to wyglądać inaczej, ale przy odrobinie dobrej organizacji będziesz spowrotem mogła wrócić do większości opisanych aktywności. Powodzenia.

2 0
zgłoś post
do moderacji
Iwonka9077
Mama
post napisany:

Po porodzie wróci wszystko do normy :) przy dziecku jest tyle pracy, że ruchu nie brakuje. Ja bardzo szybko wróciłam do formy przed ciąża. 

1 0
zgłoś post
do moderacji
martysia
Mama
post napisany:

Ja na szczęście w ciąży nie przytyłam dużo,dlatego że jadłam zdrowo, regularne posiłki, dużo warzyw i owoców, pełnoziarniste produkty, piłam wodę niegazowaną, nie jadłam słodyczy, byłam i jestem aktywna fizycznie, prowadze zdrowy tryb życia, wychodziłam i wychodzę regularnie na spacery na dwór z dziećmi.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marlin992
Mama
post napisany:

Ja mialam wysportowane i wycwiczone uda. Dlatego moze w ciazy mi nie przytyly nogi. Wchodzam normalnie w swoje rurki, oczywiscie poza brzuchem. Tylko brzuch mi urosl w ciazy. No i wiadomo ze piersi. No moze troche zaokraglila sie ka. Hehe. Ale niech bedzie, ze to na korzysc. Po ciąży szybko wrocilam do swojej wagi.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Niunia...
Mama
post napisany:

To bardzo naturalne, że podczas ciąży tyjemy. W szczególności na objętości zyskuje pupa i uda. Wiąże się to z budową kobiety i tym, że ciało przygotowuje się do porodu. W moim przypadku "rozeszły" się również biodra. Mimo, że po ciąży wróciłam do swojej wagi to bioderka powiększyły się o 3-4cm.

0 0
zgłoś post
do moderacji
evli2
Mama
post napisany:

Ja przytyłam 13 kg w ciązy i na poczatku do 7 miesiąca powoli tyłam, bardzo mało- sporo osób nawet nie podejrzewało, że jestem w ciąży. Najgorzej było ostatnie 2 miesiące, wtedy przytyłam, ale nie wyglądałam jak do porodu- jak poszłam rodzić, to spoor osób mówiło, że brzuszek jak w 6 miesiacu mam.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Malwina
Mama
post napisany:

Ja w ciąży przytyłam bardzo mało, ale rzeczywiście w udach znacząco. Nie jest to tylko kwestia wagi czy obwodu samego uda, ale rozejścia się kości. Ciąża zmienia w pewien sposób budowę anatomiczną ciała kobiety i nie wszystko jest potem takie samo. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kici86
Mama
post napisany:

Mnie poszło w każdy boczek. Miałam cukrzycę ciążowa i dietę. A tylam od patrzenia na jedzenie. W pierwszej ciąży też przybywało mnie codziennie więcej. Jak dobrze że jestem już po. Teraz muszę poczekać bo jestem po 2 CC i nie chce za szybko zacząć cwiczyc aby coś złego się nie stało.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Przytylam bodajze 16 kg, ale wszystko poszlo w brzuch. Serio. Nie bylam gruba bedac w ciazy, mialam tylko wielki brzuch. Kazdy sie dziwil. Teraz po porodzie schudlam az 22 kg co nie bardzo mi sie podoba, bo wszystkie ubrania sprzed ciazy sa na mnie za duze. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Emulsja ochronna SPF 30