Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
klarita
Blogerka
post napisany:

Nie. Na szczęście nie miałam. W badaniach zawsze wychodził mi cukier w normie. Cieszyłam się bardzo bo wiem ile to zachodu wtedy by utrzymać dietę. Pozwalała więc sobie na te moje słodkościowe szaleństwa :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Slonko
Mama
post napisany:

Witam 

U mnie się poiawiła cukrzyca ciążowa po wykonaniu badania.

Odrazu lekarz powiedział że dieta musi być czyli zero podiadania słodkiego jeść też już trochę mniej ogolnie dieta dla cukrzyka. Ale bardzo kusiło na słodkie ale myslałam o synku żeby krzywda mu się nie stała i dotrwaliśmy do końca.

1 0
zgłoś post
do moderacji
cukrzyca.pl
Blogerka
post napisany:

Dla wszystkich mam, które cukrzyca ciążowa jednak spotyka: pamiętajcie, że cukrzyca ciążowa to nie koniec świata! Edukacja w tym przypadku, zdrowa dieta i odpowiednia kontrola pomaga kontrolować cukier i wtedy wszystko jest w jak największym porządku.

Konieczne jest czytanie i bycie świadomym, że trzeba bardzo o siebie dbać w tym okresie. Polecamy artykuły stworzone przez naszych specjalistów: cukrzyca ciążowa

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kasia B.
Mama
post napisany:

Mnie dopadła w drugiej ciąży, zaraz przed zajściem w ciążę miałam już kiepskie wyniki poziomu glukozy i insuliny. Już w pierwszych trzech miesiącach miałam przekroczona normę cukru na czczo i od razu stwierdzono cukrzycę, nie czekałam z testem obciążenia do 24 tygodnia. Szybko wdrożyłam dietę i dzięki temu miałam wyniki jak zupełnie zdrowy człowiek aż do końca ciąży 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Panda
Mama
post napisany:

Ja do tej pory cukier mam w normie, niedawno byłam na krzywej i trochę obawiałam się wyników, ale wyszły ok😊. Myślę, że niezależnie od wyników należy uważać na to co się je i nie ma się co przesadnie opychac, bo problemy mogą pojawić się w każdej chwili

0 0
zgłoś post
do moderacji
Aneczkaa006
Mama
post napisany:

Udało się bez cukrzycy. Mimo że przed ciążą to uwielbiałam.slodycze bardzo dużo ich jadłam. W ciąży też mi się zdarzyło zjeść coś słodkiego. Ale bardzo się cieszę że udało się nie mieć cukrzycy. Bo to nic fajnego i przyjemnego                                                                                                                                           

0 0
zgłoś post
do moderacji
Rozalens
Mama
post napisany:

Nie ma się co stresować, też mi stwierdzono cukrzycę ciążowa czego się nie spodziewałam w 1trymestrze miałam glikemie często poniżej 60, należy zacząć stosować dietę i ewentualnie insulinę jeżeli lek. zleci nie taki diabeł straszny jak go malują, tak naprawdę gdyby nie cc pewnie przytylabym już ponad 10 kg a tak mam 5 i czujemy się świetnie  akt 33tc. Codziennie pije te zioa na wyregulowanie cukru https://kredensziolowy.pl/produkt/glikoherbs/

Doradził mi je ginekolog , są bezpieczne dla kobiet w ciązy 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Karpatia
Mama
post napisany:

Po pierwsze przerwa między ostatni posiłkiem a śniadaniem nie może być dłuższa niż 9 godzin. Ostatni posiłek nie oznacza kolacje, a dosłownie mała kromke chleba z chuda szynka czy coś w tym stylu.

Świetnym rozwiązaniem może być również taka dieta pudełkowa z niskim IG. Uratuje w sytuacji w której nie mamy wiedzy i czasu na komponowanie takich posiłków. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Ochronny krem specjalny SPF 15 Dermedic Baby