Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Karpatia
Mama
post napisany:

Cześć wszystkim. Nigdy nie pomyślałabym, że znajdę się w takiej sytuacji, ale stało się, rozstaliśmy się z partnerem i zostałam sama z trzymiesięczną córeczką. Z racji tego jestem zmuszona zadać Wam kilka pytań. Jak wystąpić o alimenty? Ile się na nie czeka i na jakiej zasadzie są ustalane? Co w przypadku kiedy facet na prawdę zarabia dwa razy więcej niż to co ma ma umowie? Czy oprócz alimentów są jeszcze jakieś zasiłki o które mogę się ubiegać jako samotna matka? Z góry dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

0 0
zgłoś post
do moderacji
wertasa
Mama
post napisany:

Pierwszy wniosek o alimenty- składasz do sądu rejonowego właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. We wniosku należy zawrzeć wszystkie istotne informacje- ile i na co pieniędzy wydajesz na dziecko, ile zarabiasz, gdzie mieszkasz, ile płacisz za mieszkanie, rachunki, co wiesz o sytuacji finansowej ojca dziecka. Wszystkie wydatki najlepiej udowodnic oczywiscie na faktury, bo paragony to mozesz od kolezanek zbierac i czesto sad tego nie dopuszcza jako dowod. Sprawy alimentacyjne sa zwolnione z oplat, wniosek skladasz w 3 egzemplarzach- jeden dla ciebie, ktory dostaniesz z pieczecia datowa w dniu zlozenia, drugi dla pozwanego, trzeci dla sadu. tak samo wszystkie dokumenty i dowody- po 3 egzemplarze. na sprawe mozesz czekac miesiac, mozesz dwa lata- to akurat jest loteria. Warto we wniosku zażądać trochę wyższą kwotę niż rzeczywiście potrzebujesz, bo sąd zazwyczaj zaniża.

Polecam również stronę:

https://avigon.pl/blog/samotne-macierzynstwo-jak-sobie-z-nim-poradzic 

Kilka porad jak sobie poradzić w takim samotnym macierzyństwie. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
marinna
Mama
post napisany:

Można też skorzystać z pomocy adwokata jeśli nie masz siły się z tym zmierzyć samodzielnie, ja poprosiłam o pomoc adwokata Łukasza Węgłowskiego, jego kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym, zajmuje się więc takimi sprawami kompleksowo, od rozwodu, przez alimenty po podział majątku po rozwodzie.

0 0
zgłoś post
do moderacji
izzi
Mama
post napisany:

A orientujecie się czy można udać się gdzieś na bezpłatne porady prawne w takiej sytuacji?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marchef
Mama
post napisany:

Co do bezpłatnych porad warto sprawdzić stowarzyszenia prawnicze, na pewno Pro Bono świadczy takie porady a darmo ale może masz jakieś inne w okolicy.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Masło intensywnie natłuszczające Dermedic Baby