Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
kanga
Mama
post napisany:

Dobra wiadomość dla kobiet w ciąży, które zmuszone są do korzystania z pomocy specjalisty. W artykule na stronie szkoły rodzenia prenalen przeczytać można, że "W ciąży kobieta ma prawo, aby wizyta u specjalisty odbyła się maksymalnie do 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia ".

0 0
zgłoś post
do moderacji
ala.s
Mama
post napisany:

Nie chciałabym czekać na wizytę do specjalisty kilka miesięcy. Wiadomo, że kobieta w ciązy potrzebuje pomocy na cito. W takich wypadkach walczy się o zdrowie a czasami nawet o życie dziecka i matki. Kto chciałby np. do diabetologa lub urologa czekać 5 miesięcy?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kabri
Mama
post napisany:

No nie wiem do końca czy w praktyce rzecywiście się to sprawdza... może zależy też od miejscowości i podejścia do tej sprawy przychodni/lekarzów.  Ja musiałam skorzystać z porady kardiologa z uwagi na wysoki puls, no i nie było tak że przyszłam i dostałam się w ciągu 7 dni mimo ciąży, tylko zostałam zapisana na możliwy najbliższy termin kiedy lekarz nie ma dopisanych poza kolejką więcej niż 3 osoby. Co prawda było to chyba w przeciągu 14 dni, ale już na kolejne badanie doplerem musiałam czekać chyba 4 tygodnie i kolejne 2 tygodnie na ponowną wizytę u kardiologa żeby ocenił wyniki.. więc nie zawsze i nie wszędzie tak to różowo wygląda. Na szczęście w moim przypadku była to tylko zapobiegliwość bo akurat przy tej ciąży nie miałam problemów z ciśnieniem i pulsem jak w poprzedniej, ale jak ktoś by miał to jednak chyba lepiej byłoby się pokusić o wizyty prywatne.

0 0
zgłoś post
do moderacji
anielka
Mama
post napisany:

Ja miałam więcej szczęścia w nieszczęściu jeśli chodzi o kardiologa. Spadło na mnie wysokie ciśnienie i w ciągu tygodnia byłam po konsultacjach. Nie wiem jak udało się tego dokonać, chyba trafiłam w jakieś okienko :). A z wysokim ciśnieniem też udało się zwyciężyć, wystarczyło tylko zmienić dietę :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
igus
Mama
post napisany:

Dobra wiadomość dla potrzebujących kobiet w ciąży, lepiej mieć szybką pomoc aniżeli czekać w niepewności i strachu przez kilka miesięcy. Mam nadzieję, że służba zdrowia podchodzi do takich spraw z sercem i zaangażowaniem.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Ochronny krem specjalny SPF 15 Dermedic Linum baby