Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
anielka
Mama
post napisany:

Pierwsza połowa ciąży za mną i pierwsze dodatkowe kilogramy również ;) . Ile powinno się przytyć w ciąży ? Oczywiście nie mówię tutaj o „chorobliwym” tyciu ;). Jeśli będę tak tyć jak do tej pory, to dobiję chyba do 20 kg +

0 0
zgłoś post
do moderacji
Gosia1995132
Mama
post napisany:

To raczej wszystko zależy od mamy, jakie zachcianki, jaki tryb życia miała do tej pory. 

Ja osobiście przytyłam 26 kilogramów, a maluszek ważył 3980 kg. Powinno się przytyć mniej więcej max do 15/20 kg. ale to są tylko statystyki. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
igus
Mama
post napisany:

Pierwsza ciąża 19 kg, druga 13 kg a teraz będąc w 6 miesiącu ciąży przytyłam dopiero 6 kg. Jesli masz jakieś wątpliwości to powinnaś porozmawiać z położną lub lekarzem, oni zapewne omówią jak i ile powinno się przytyć.

0 0
zgłoś post
do moderacji
kanga
Mama
post napisany:

Niektórzy mówią, że 9 kg to najlepsza waga na + bo około 3 kg nowonarodzone dziecko, 3 kg to wody z łożyskiem z dodatkami i 3 kg zostaje na poród :) . W moim przypadku to rozminę sie z ideałem, zdecydowanie będzie więcej niż te 9 kg. Jestem w 7 miesiącu i przytyłam już 12 kg.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Agusia8811
Mama
post napisany:

Każdy tyje indywidulane. Jestem w 38tygodniu ciąży i przytyłam około 11kg waga dziecka z przed tygodnia 2600 g. Wszystko jest w normnie. Są osoby które tyją dużo więcej mają też więcej wód płodowych to wszystko też ma swoją wagę

0 0
zgłoś post
do moderacji
ala.s
Mama
post napisany:

Sprawa indywidualna, ale na stronie szkoły rodzenia prenalen znajdziesz tabelę z BMI i na jej podstawie można obliczyć ile powinno się przytyć w czasie ciąży. Ja np. w pierwszej ciąży przytyłam tylko 7 kg, natomiast teraz gdy jestem w 5 miesiącu już mam dodatkowo 6 kg ;). 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Agnesia91
Mama
post napisany:

W 31 tygodniu ciaży bylo 5 kg na plus wiec tragedi nie było 😊. Moja kolezanka z kolei przez całą  ciążę  tylko 8 na plusie więc  wydaje mi sie ze to wszystko zależy  głównie  od budowy ciała, trybu życia                                                                     

0 0
zgłoś post
do moderacji
HunnyHeaven
Mama
post napisany:

Przy pierwszej ciąży przytyłam 11,5 kg przy drugiej 8kg z czego waga mojego Maluszka wynosiła 4kg🙈 każda z nas tyje inaczej i ciąże znosi inaczej. Z tego co czytałam i dowiedziałam się od lekarza powinno się przegrać do 15 kg ponieważ jest to waga która "zgubimy" zaraz po porodzie ale czy nie jest tak, ze przy tylu obowiązkach i tak szybko gubimy nadprogramowe kilogramy😎

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy Dermedic Linum baby