Nawigacja:
Jakie badania miałyście robione przez całą ciąże? Czy wszystkie były refundowane?
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Martabloch99
Mama
post napisany:

Dziewczyny. Jakie badania mialyscie robione przez całą ciąże? Czy na każdej wizycie wasz lekarz ginekolog kierował was na badania? Proszę o normalne komentarze. A przyszłym mamusia jak i im maluszkow życzę zdrówka!! :)

0 1
zgłoś post
do moderacji
Kiciusia
Mama
post napisany:

Dzień dobry. Przez całą ciążę jest robionych bardzo dużo badań. I z tego, co się zorientowałam w laboratorium, to większość jest obowiązkowych, a niektóre są robione w zależności, czy lekarz będzie kazał je zrobić.

Pierwszymi badaniami są napewno: grupa krwi (potwierdzona dwa razy), Toksoplazmoza (IgG, IgM, miałam robioną dwa razy w ciąży), Różyczka, VDRL, Anty-HIV, HBsAg, Anty-HCV, TSH. Badania z krwi są rownież robione przeważnie na każdą wizytę, chyba że masz idealne. Są to morfologia, mocz (jeżeli coś niepokoi lekarza, to każe zrobić posiew). Na początku ciąży robi się również glukozę. W 24-28 tygodniu ciąży jest robiony test obicążenia glukozą. Są również robione badania prenatalne. Ja miałam dwa razy w ciągu ciąży. Na każdej wizycie miałam robione usg, badanie szyjki. Pod koniec ciązy test na paciorkowca.

1 0
zgłoś post
do moderacji
Natalia1234
Mama
post napisany:

Lekarz, który prowadzi ciszę, wie jakie badania musi przeprowadzić. Są badania rutynowe takie co miesiąc np krew, mocz, przeciw ciała (jeśli ktoś ma konflikt serologiczny) i są badania które lekarz zleca w danym stadium ciąży. Ja jestem w 27tc i za sobą mam badania typu różyczka, HIV, tsh, test obciążenia gkukoza (już dwa razy bo miałam podejrzenie cukrzycy). Dodatkowo na każdej wizycie usg i prywatnie robiłam także badania prenatalne i połówkowe (są one dokładniejsze, można wykluczyć różne choroby genetyczne itd). Pezedemna jeszcze wiele badań jednak najczęściej robię mocz ze względu na nawracajsce zapalenie pęcherza. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
bogna16
Farmaceutka
post napisany:

A powiedzcie mi czy te wszystkie badania są refundowane czy placilyscie prywatnie? Jeżeli chodzi o toksoplazmoze, hiv czy tsh to uważam że takie badanie powinno się robić w chwili gdy planujemy ciąże. Nie wtedy kiedy już jesteśmy w ciąży. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
mama.antka
Mama
post napisany:

Ja chodziłam prywatnie i za wszystko płaciłam. Około wszystkich badań przez całą ciąże wyszło sporo i około 700 zł. Oczywiście HIV, toxo, grupa krwi, morfologia, glukoza, mocz, gbs, hcv.  Ja miałam dwa badania powtarzane więc koszty trochę były większe. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Oluszka
Mama
post napisany:

Mój gin mówi, że na zbadanie ryzyka zespołu pataua to najlepiej robić badanie veragene.  Ja zrobiłam już po 10 tygodniu ciąży.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia Dermedic Baby