Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz!

Zarejestruj się »
lub
Souls
Mama
post napisany:

Pielęgnacja Witajcie, Poród coraz bliżej, a moje stopy mimo że o nie dbam, są w strasznym stanie. Tempo narastania naskórka w ostatnich tygodniach szokuje. Zastanawiam się czy w ostatnich tygodniach ciąży można użyć skarpetek złuszczających. W składzie: woda,gliceryna,dwa kwasy Mlekowy i Salicylowy,Hydroksyetyloceluloza, alantoina, ekstrakt z mięty pieprzowej ekstrakt z liści zielonej herbaty, jakiś zapach i limonka. Składniki wyglądają bezpiecznie, ale jednak mam wątpliwości. Na opakowaniu nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie ciąży czy karmienia.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Angela91
Mama
post napisany:

Mysle ze musisz zapytac swojego lekarza, czy stosowanie takich skarpet jest bezpieczne. Moje stopy przed ciąża w czasie ciąży i po ciąży byly i sa w bardzo oplakanym stanie. Mocze w roznych solach zakladam skarpety ale to w sumie tylko na chwile problem znika. Zeby czuć się komfortowo do porodu ubralam skarpety bo w sumie nie bylo to zakazane a ja sie nie stresowalam ze ktoś zobaczy moje nie zbyt ladne stopy. Dlatego jesli tez ich sie wstydzisz po prostu na porodowke wez skarpety 😊

0 0
zgłoś post
do moderacji
Kasia B.
Mama
post napisany:

Pytałam kiedyś podologa. Powiedział że skarpetki zluszcajace to zabójstwo dla stóp i powinno się zakazać ich sprzedaży bo są bardzo szkodliwe dla skóry.

Do pielęgnacji lepiej używać tarki, szlifierki i nawilżać np maścią, z witaminą A lub z niską zawartością mocznik (do 10%)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Marchef
Mama
post napisany:

Moim zdaniem w takich przypadkach nie pozostaje nic ponad moczeie, szorowanie i kremowanie stóp. Czasem po prostu trzeba się chwilę napracować :P

0 0
zgłoś post
do moderacji
Caro
Mama
post napisany:

Też słyszałam, że takie skarpetki łuszczące może i sprawiają fajne wrażenie, ale są szkodliwe...

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulinka98
Mama
post napisany:

Hejka, a czemu mówisz Caro, że te skaarpetki są szkodliwe ? Wydawało mi się, że całkiem dobre są.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Lekki balsam do ciała Dermedic Baby