Nawigacja:
Znieczulenie przy porodzie za czy przeciw?
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Malutka4493
Mama
post napisany:

Kochane mamusie,niektore majace juz dzieci jak i rowniez te ktore spodziewaja sie malenstwa,jestescie za znieczulenie podczas porodu czy raczej przeciwne tej formie łagodzenia bolu? Moze ktoras juz miala i wypowie sie doradzi ?:)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Jeśli o mnie chodzi to ja miałam dwie cesarki. Ale jestem jak najbardziej za znieczuleniem podczas porodu. Tyle się nasłuchałam o bólu podczas porodu że uważam że takie znieczulenie powinno być ogólnie dostępne w każdym szpitalu dla każdej kobiety rodzącej która chciałaby z niego skorzystać.

1 0
zgłoś post
do moderacji
Malutka4493
Mama
post napisany:

Dokladnie popieram,ja np mialam znieczulenie i dlatego moge od serca polecic ,bo porod przy tym wyszedl bardzo łagodny :) ciekawe jak inne kobietki sie wypowiedza o swoim dosiadczeniu/odczuciu :) Rowniez bylabym za tym zeby w kazdym szpitalu bez problemu podawali do porodu jesli kobieta poprosi 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Plaba
Mama
post napisany:

Miałam ambicje, że żadnego znieczulenia przy porodzie, bo bardziej się bałam wkłucia niż samego porodu, ale jak rozwarcie się powiekszalo i doszło do 5 cm, to błagałam, żeby to znieczulenie dostać. I tyle z moich ambicji :) 

0 0
zgłoś post
do moderacji
ewelinaroz
Mama
post napisany:

Ja niestety nie miałam znieczulenia, polozna tłumaczyła mi że jest za późno na podanie i wtedy jej uwieżyłam. Rodziłam naturalne ale na 100 %wolałabym trochę mniejszy ból. Za chwilę będę rodzić drugi raz i już poczytałam na temat swoich praw pacjeta. Na pewno będę chciała skorzystać ze znieczulenia.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Ala24663
Mama
post napisany:

Ja pierwszy poród miałam 7 lat temu , wtedy bardzo mało słyszało się o znieczuleniu . Drugi 3 miesiace temu to było cesarskie cięcie . Byłam na patologii ciąży w szpitalu w którym znieczulenie było czymś normalnym . Personel sam oferował , zachęcał do skorzystania a jeśli nie było to możliwe z przyczyn zdrowotnych mamy to wręcz przepraszał (tak przepraszał ) . Po pierwszym porodzie nie wyobrażam sobie rodzic bez znieczulenia ale tak się stało że teraz urodziłam w 31 tyg i akcja działa się tak szybko że niestety ale potrzeba było cesarskiego cięcia w pełnej narkozie .

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Ja osobiście jestem za znieczuleniem. Wychodzę z założenia, że jeśli jest taka możliwość aby skorzystać i mniej się męczyć to czemu nie? Ja miałam znieczulenie i naprawdę duża ulga. Żałuję tylko, że tak późno dostałam bo trochę się męczyłam. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Mlodamama92
Mama
post napisany:

Ja uwazam tak, jesli wiesz, ze nie poradzisz sobie bez znieczulenia, bo masz niski prog bolu i po prostu sie boisz to jak najbardziej mozesz poprosic o znieczulenie. Nie jestem z tych osob ktore uwazaja, ze trzeba rodzic w bolu i meczarniach

0 0
zgłoś post
do moderacji
agami882
Mama
post napisany:

Ja miałam cesarskie cięcie więc bez znieczulenia raczej by się nie odbyło 😁 rozumiem kobiety które decydują się na poród bez znieczulenia gdy np mają wysoki próg bólu itp. Nie rozumiem natomiast tych które chcą być z tego powodu super bohaterkami i wywyższaja się tym że rodzily bez znieczulenia

Moim zdaniem jeśli ktoś wymyślił takie rozwiazanie które ułatwia, zmniejsza ból to każda z nas powinna moc z tego skorzystać . 

Mamy w końcu do tego prawo

0 0
zgłoś post
do moderacji
Gosia
Mama
post napisany:

Ja jak rodziłam miałam straszne skurcze których nie mogłam wytrzymać i przez to ciągle wymiotowalam. Meczylam się cały dzień az w końcu lekarze zaproponowali znieczulenie ja od razu się zgodziłam i kiedy znieczulenie zaczęło działać cały ból minął. Po jakieś godzinie urodziłam. Bardzo się cieszę z tej decyzji bo ból skurczy był straszny

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Kremowy żel do mycia