Nawigacja:
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
2019MamaFrania2019
Mama
post napisany:

Witam mam maly problem bo juz nie wiem czy mam zrobione wszystkie badania potrzebne do porodu. Konkrotnie chodzi o cytologie i odczyn coombsa, wr. Jest to moja pierwsza ciąża lekarz prowadzący nic nie mówił. Dodam że jestem już w 36 tc.

0 0
zgłoś post
do moderacji
WAnna
Mama
post napisany:

Do porodu potrzebne są wyniki grupy krwi, ostatnia morfologia i usg, GBS, HBs, HIV, HCV. Ewentualnie inne badania jeżeli mamy jakieś choroby czy dolegliwości. Najlepiej zabrać kartę przebiegu ciąży tam wszystko powinno być zanotowane. 

1 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Dokładnie tak najlepiej zabrać ze sobą kartę przebiegu ciąży bonie odrazu o to pytano. Dodatkowo musiałam mieć ze sobą zaświadczenie o grupie krwi mimo że było to odnotowane w karcie ciąży. Kartę ciąży mi zabrano już na zawsze a zaświadczenie o grupie krwi dostałam spowrotem.

0 0
zgłoś post
do moderacji
WAnna
Mama
post napisany:

Paulina ciekawe czemu Ci nie oddali karty ciąży, mi  oddali z powrotem po każdym porodzie tzn dwa razy w różnych szpitalach, może zapomnieli o tym po prostu lub co szpital to obyczaj. Za tydzien kolejny poród mnie czeka ciekawe czy mi oddadzą i tym razem, będę rodzic w jeszcze innym szpitalu niż poprzednie dwa. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Ja rodziłam dwa razy w tym samym szpitalu i nie oddali mi karty ciąży. Ale nie dlatego że zapomnieli tylko poprostu u nas w szpitalu jej nie oddają. Wszystkie mamy z mojego otoczenia które rodziły w tym szpitalu nie dostały karty ciąży spowrotem.

0 0
zgłoś post
do moderacji
WAnna
Mama
post napisany:

Aha czyli każdy szpital ma swoje zasady widocznie, w sumie to nic takiego waznego już po porodzie ta karta, ale fajnie mieć z różnych ciąż i sobie porównać w razie potrzeby plus na pamiątkę ewentualnie czy informacyjnie dla dziecka na przyszłość. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
monikaes
Mama
post napisany:

Dobrze wiedziec o tym że mogą nie oddać karty ciąży- w takim razie skseruję ja na pamiątkę. 

Lekarz nie robił mi cytologi przez całą ciążę jestem w 32tc. Upomnieć się o nią czy może nie jest aż tak bardzo istotna.  

0 0
zgłoś post
do moderacji
Lucia
Mama
post napisany:

Najważniejsze badania do szpitala to potwierdzona grupa krwi i GBS (taką informację uzyskałam od lekarki prowadzącej ).

Zapytałabym o cytologię dlaczego jej nie wykonano. 

Niedługo rodzę i nawet nie pomyślałabym ,że mogą nie oddać karty ciąży 🙊. Myślałam, że najważniejsze dane wpisują do dokumentów i tyle. Muszę się dowiedzieć. 🤔

0 0
zgłoś post
do moderacji
zuczkam
Mama
post napisany:

Karta ciąży jest własnością pacjentki jak pozostałe wyniki badań. Jak lekarz jej potrzebuje to może sobie xero zrobić. Mi oddali kartę przy wypisie razem z pozostałymi badaniami. Cytologia nie jest potrzebna do porodu 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Anetuuss2603
Mama
post napisany:

Paulina jestem w szoku, że nie oddali Ci karty ciąży. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim żeby po porodzie zabrali kartę ciąży. Co do najważniejszych badań to tak jak Lucia pisze, że grupa krwi i GBS. Ja w sumie jadąc do szpitala brałam wszystkie wyniki w razie czego. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Mleczko ochronne w sprayu SPF 50+ VL, IR