Nawigacja:
Czy w trzynastym tygodniu ciąży można przy pomocy USG rozpoznać płeć dziecka?
Ciąża i poród |
Nasze forum dyskusyjne dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Nie trać czasu, zarejestruj się i zaloguj teraz! Zdobywaj punkty i wymieniaj je na nagrody! Zobacz nagrody »

Zarejestruj się »
lub
Konieczka
Mama
post napisany:

Witam , Czy w trakcie badaniach prenatalnych w trzynastym tygodniu ciąży można przy pomocy USG rozpoznać płeć dziecka, a jeśli tak jaka jest szansa że lekarz poinformuje mnie o płci dziecka?

0 0
zgłoś post
do moderacji
Plaba
Mama
post napisany:

Ja dokładnie w 13 tygodniu dowiedziałam się, że będę miała chłopca. Także jak najbardziej, jest taka szansa. Bardzo chciałam znać płeć dziecka jak najszybciej, akurat to usg wypadało w moje urodziny i miałam najlepszy prezent :) 

0 0
zgłoś post
do moderacji
2019MamaFrania2019
Mama
post napisany:

Na badaniu prenatalnym  w 13 tc dowiedziałam się, że będę mieć synka. Oczywiście zależy od tego jak dziecko się ułoży. Ale jest duża szansa na informację o płci dziecka. Jeśli lekarz nie powie nic na temat płci, to warto samej zapytać. U mnie było akurat tak, że lekarz zapytał czy mam jakieś pytania itd. Więc sama zapytałam czy jest w stanie powiedzieć czy będzie synek czy córka. Dodatkowo moja kuzynka dowiedziała się, że bedzie mieć córeczkę w 11 tc ;) 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Magdalena90
Mama
post napisany:

Jeśli dobrze się ułoży i zechce pokazać płeć to jak najbardziej jest to możliwe. Nasz synek dłużej się chował i trzymał nas w niepewności :) Ale to też miało swoje plusy :) Czasami lekarz sam nie powie jaka jest płeć, bo nie wie czy chcesz ją poznać. Najlepiej po prostu zapytać.

0 0
zgłoś post
do moderacji
KaEss
Mama
post napisany:

My też już w 13 tygodniu na badaniach prenatalnych poznaliśmy płeć a na drugich potwierdziło się że będzie synuś. Ale to wszystko zależy od ułożenia bo na trzecich prenatalnych lekarz powiedział że gdybyśmy nie znali płci wcześniej to na tych ostatnich by nam nie powiedział bo maluszek nic nie pokazał :)

0 0
zgłoś post
do moderacji
Paulina
Mama
post napisany:

Jak najbardziej można się dowiedzieć jaką płeć będzie mieć maleństwo. Myślę że jeśli lekarz będzie widział (jeśli dziecko dobrze się ułoży i zechce pokazać) to powie bez problemu. Czasami lekarz mówi sam od siebie czy chce się znać płeć a czasami trzeba zapytać zależy od lekarza.

0 0
zgłoś post
do moderacji
Lena23
Mama
post napisany:

Tak, może. Ja bym na twoim miejscu poczekała do usg połówkowego. Płeć niestety może się zmienić.

W 13 tc lekarz może źle określić płeć. Wszystko zależy od ułożenia dziecka, sprzętu jakim dysponuje lekarz w gabinecie i od wiedzy lekarza 

0 0
zgłoś post
do moderacji
EwaMila
Mama
post napisany:

Jak najbardziej już można się dowiedzieć, ale dużo zależy od lekarzy. Ja akurat w tym okresie ciąży miałam robione 3 razy usg u trzech różnych lekarzy. Każdego męczyłam pytanie, czy może już coś widać. Dwóch z nich od razu z podwyższonym głosem, że to za wcześnie. A trzeci z uśmiechem, że zaraz sprawdzimy czy coś widać i poinformował nas, że to synek i się sprawdziło 😊

0 0
zgłoś post
do moderacji
zlotarybka
Lekarz
post napisany:

Oczywiście, że można określić płeć w 13 tygodniu ciąży, ale badanie to niesie ze sobą duże ryzyko pomyłki w tej kwestii. Poza tym dużo zależy od Maleństwa, tzn.od stopnia jego rozwoju i właściwego ułożenia 

0 0
zgłoś post
do moderacji
KontrolaJakosci89
Mama
post napisany:

Tak, jest to możliwe. Ja tak się dowiedziałam że będę mieć córeczkę:-) jednak zdarzają się pomyłki więc najlepiej nie brać płci dziecka tak na 100%. Znam kilka przypadków gdzie już przy zaawansowanej ciąży ginekolog nie rozpoznał dobrze płci. Pokój cały różowy a tu syn się urodził:-) także warto z przymrużeniem oka brać na poważnie jaką płeć ma dziecko. 

0 0
zgłoś post
do moderacji
Zgłoszenie postu do moderacji

Pomóż nam zrozumieć, co się stało

Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta

Zgłoszenie postu do moderacji

Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie

Polecane produkty
Dermedic:

Lekki balsam do ciała Dermedic Linum baby