Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Karmienie piersią choć naturalne, to jednak trzeba się go nauczyć. Młoda mama często na początku karmienia noworodka słyszy z każdej strony wiele rad dotyczących laktacji. Pamiętaj jednak, aby przy żywieniu niemowląt kierować się radami fachowców. Jeśli masz wątpliwości, poproś o poradę doświadczoną położną, pediatrę lub certyfikowanego doradcę laktacyjnego, którzy podpowiedzą m.in. jak często karmić noworodka lub jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej.
Pokarm może być ,,chudy” lub ,,wodnisty” MIT
Pokarm kobiecy jest zmienny i dostosowany składem indywidualnie do potrzeb dziecka. Jeżeli dziecko regularnie przystawiane jest do piersi to pokarm matki wg WHO całkowicie zabezpiecza jego potrzeby do 6 miesiąca życia.
Płacz dziecka świadczy o tym, że jest głodne. MIT Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Dziecko może płaczem sygnalizować różne potrzeby, niekoniecznie głód. Najlepiej nauczyć się rozpoznawać rodzaj płaczu swojego dziecka.
Testuj produkt »
Kamienie piersią to zawsze ból brodawek. MIT
Ból brodawek w czasie karmienia przy ich fizjologicznej budowie najczęściej świadczy o złym przystawieniu dziecka do piersi. Najczęściej wystarczy korekta pozycji, aby ból został wyeliminowany.
Kobieta mająca wklęsłe brodawki nie wykarmi swojego dziecka. MIT
Karmienie piersią jest możliwe, wymaga ono jednak na początku więcej pracy ze strony matki i dziecka, często też pomocy certyfikowanego doradcy laktacyjnego.
Dieta mamy karmiącej nie istnieje. PRAWDA
Karmienie piersią i dieta mamy to tak naprawdę proste zalecenie – mama powinna się odpowiednio zdrowo odżywiać, zgodnie z piramidą żywienia. Laktacja nie wymaga przestrzegania restrykcyjnej diety.
Karmienie piersią i przyjmowanie leków (przez matkę) wykluczają się. MIT
Przeziębienie a karmienie piersią wbrew pozorom nie wykluczają się. Jeżeli jest konieczność przyjmowania leków przez kobietę karmiącą, przed zaleceniem lek powinien być sprawdzony w laktacyjnym leksykonie leków, czy jest bezpieczny.
Picie bawarki zwiększa ilość pokarmu. MIT
Nie ma naukowych doniesień, że regularne picie herbaty tzw. bawarki zwiększa ilość pokarmu mamy karmiącej.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Czy wiesz, że w skład mikroflory jelitowej (inaczej mikrobioty) wchodzi od około 300 do 1000 gatunków bakterii i innych mikroorganizmów?…
Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry (AZS) u dzieci? Wśród przyczyn atopowego zapalenia skóry najczęściej wymieniane są uwarunkowania…
Zdarza się, że rodzice będący na wizycie u takich specjalistów jak logopeda, ortodonta czy laryngolog usłyszą zdanie: Należy podciąć wędzidełko…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Niestety tak to juz jest. Ja bardzo chcialam karmic piersia przynajmniej pol roku. Mialam dużo pokarmu ale niestety musieliśmy przejść na specjalne mleko. Mam nadzieję, że kiedyś jak będę miała drugie dziecko to bede mogla karmić piersią.
do moderacji
post napisany:
Angela91 zgadzam się z tobą w 100%, czasami matki które bardzo pragną karmić piersią nie mają do tego predyspozycji, a te które mają to tego warunki i dużo mleka czasami już w szpitalu odrazu podają dziecku mleko modyfikowane z butelki
do moderacji
post napisany:
Karmienie piersia jest bardzo ważne ale niestety nie kazda mama ma do tego predyspozycje albo po prostu z przyczyn zdrowotnych nie może karmic malucha swoim mlekiem. Ja mialam bardzo malo pokarmu i tylko do 3 miesiaca wiec od poczatku dokarmialam mlekiem modyfikowanym. Pilam herbatki na laktacje i to tez nic nie pomoglo.
do moderacji
post napisany:
Monikalul zgadzam się zTobą.Tak naprawdę nie ma diety matki karmiącej piersią. Dziecko tak naprawdę powinno wszystko spróbować do 3 miesiąca życia. Oczywiscie należy obserwować dziecko, czy nie ma alergii pokarmowej czy uczulenia. No i nie należy jeść surowych jaj, surowego mięsa, surowych ryb, czy serów pleśniowych.
do moderacji
post napisany:
Karmienie piersia to bardzo istotna kwestia ktora daje duzo matce i dziecku, kazdy pokarm matki jest dobry dla jej malenstwa zawiera wszystkie witaminy, Jest tez pelnowartosciowy, Placz dziecka nie tylko swiadczy o glodzie, moze to byc kolka na przyklad.
do moderacji
post napisany:
Nie karmiłam piersią, mój pokarm zanikl, mały nie umiał ssać.. Nie wiem czy to moja wina, czy po prostu przez te 17 godzin które próbowałam urodzic tak wykończyły mój organizm że po prostu go nie było. Jeśli macie jakies swoje przeżycia. Dajcie znać
do moderacji
post napisany:
Cieszę się, że tak wiele mitów zostało zweryyfikowanych. Bardzo często spotykam się jako matka karmiąca z opiniami, że dany produkt może zaszkodzić mojemu dziecko, bo będzie go bolał brzuszek jak zjem. Co oczywiście nie jest prawdą.
do moderacji
post napisany:
Dieta matki karmiącej to mit, nie wpływa ona na nasz pokarm, ale jak najbardziej wplywa na nas i nasze samopoczucie, więc jeśli nie dla dziecka to warto dla siebie wyeliminować niezdrowe i mocno przetworzone produkty.
do moderacji
post napisany:
To ja Aga k, uwazam że człowiek uczy sie cale zycie. Fakt, moje corki nie słyszą żadnych uwag na temat diety podczas karmienia, ale za to od tesciowych jak najbardziej. Wiele razy stawalam bezskutecznie w ich obronie. Żadne argumenty nie przekonywały ich i po prostu omijamy ten temat, a córkom mówię, żeby po prostu przemilczaly to
do moderacji
post napisany:
Niestety, jednak duzo kobiet upiera sie orzy tym, ze jezt dieta matki karmiacej i, ze nie wolno jesc produktow wzdymajacych czy smazonych, bo dziecko będzie bolal brzuch, ale jak juz zapytasz w jakis sposob dziecko ma miec problemy po produktach które zjadla matka to nagle odwracaja kota ogonem
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie