Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Karmienie piersią choć naturalne, to jednak trzeba się go nauczyć. Młoda mama często na początku karmienia noworodka słyszy z każdej strony wiele rad dotyczących laktacji. Pamiętaj jednak, aby przy żywieniu niemowląt kierować się radami fachowców. Jeśli masz wątpliwości, poproś o poradę doświadczoną położną, pediatrę lub certyfikowanego doradcę laktacyjnego, którzy podpowiedzą m.in. jak często karmić noworodka lub jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej.
Pokarm może być ,,chudy” lub ,,wodnisty” MIT
Pokarm kobiecy jest zmienny i dostosowany składem indywidualnie do potrzeb dziecka. Jeżeli dziecko regularnie przystawiane jest do piersi to pokarm matki wg WHO całkowicie zabezpiecza jego potrzeby do 6 miesiąca życia.
Płacz dziecka świadczy o tym, że jest głodne. MIT Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Dziecko może płaczem sygnalizować różne potrzeby, niekoniecznie głód. Najlepiej nauczyć się rozpoznawać rodzaj płaczu swojego dziecka.
Testuj produkt »
Kamienie piersią to zawsze ból brodawek. MIT
Ból brodawek w czasie karmienia przy ich fizjologicznej budowie najczęściej świadczy o złym przystawieniu dziecka do piersi. Najczęściej wystarczy korekta pozycji, aby ból został wyeliminowany.
Kobieta mająca wklęsłe brodawki nie wykarmi swojego dziecka. MIT
Karmienie piersią jest możliwe, wymaga ono jednak na początku więcej pracy ze strony matki i dziecka, często też pomocy certyfikowanego doradcy laktacyjnego.
Dieta mamy karmiącej nie istnieje. PRAWDA
Karmienie piersią i dieta mamy to tak naprawdę proste zalecenie – mama powinna się odpowiednio zdrowo odżywiać, zgodnie z piramidą żywienia. Laktacja nie wymaga przestrzegania restrykcyjnej diety.
Karmienie piersią i przyjmowanie leków (przez matkę) wykluczają się. MIT
Przeziębienie a karmienie piersią wbrew pozorom nie wykluczają się. Jeżeli jest konieczność przyjmowania leków przez kobietę karmiącą, przed zaleceniem lek powinien być sprawdzony w laktacyjnym leksykonie leków, czy jest bezpieczny.
Picie bawarki zwiększa ilość pokarmu. MIT
Nie ma naukowych doniesień, że regularne picie herbaty tzw. bawarki zwiększa ilość pokarmu mamy karmiącej.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Zapalenie krtani jest chorobą, w której dochodzi do obrzęku śluzówki krtani. Prowadzi to do utrudnionego przepływu powietrza przez…
Roztocza kurzu domowego są obecne w każdym domu. Wyższe stężenia alergenów roztoczy w środowisku sprzyjają rozwojowi alergii na ich białka. Dane…
Nic dziwnego, że pielęgnacja noworodka budzi wśród rodziców tyle emocji, skoro z każdej strony słyszą same ,,dobre rady”, które…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Aa, ważna sprawa, żeby uważać na miętę, która hamuje laktację. Nie można pić miętowej herbaty. Ale na niektórych niekorzystnie działa nawet żucie miętowej gumy. Także gdyby ktoś się zastanawiał skąd u niego zmniejszona ilość pokarmu, sprawdźcie najpierw czy nie zjadacie cukierków lub gum miętowych :)
do moderacji
post napisany:
A na zwiększenie laktacji serdecznie polecam preparaty Bocianek - Herbatka lub tabletki. Herbatki są naprawdę smaczne a tabletki łatwe do polkniecia. Preparat ziołowy, naturalny. A przede wszystkim naprawdę skuteczny! Już kilka godzin po spożyciu czuć wyraźnie większą ilość mleka. Sprawdzone na dwójce moich dzieci
do moderacji
post napisany:
Chude czy bez wartości odżywczych - zdarza się. Mam znajomą, której mleko na skutek stresu straciło pewne właściwości i jej dziecko nie dojadało. Ciągle płakał a okazało się, że było głodne. Problem skończył się, gdy zaczęła dodatkowo podawać mieszankę
do moderacji
post napisany:
Ewka091 - ja chyba z dziesięć razy w czasie swojej mlecznej drogi usłyszałam, że synek płacze, bo mam za cienkie mleko i się nie najada... Takze ten mit cały czas krąży i nie daje młodym mamom spokoju ;) wiele jest niesety mitów powtarzanych często przez wykształcone osoby.
do moderacji
post napisany:
Chyba najczęściej słyszałam ten mit o chudym mleku, że mleko jest za chude i dziecko się nie najada i że sama woda leci :p jak widać mit na tyle stary że krąży i krąży przekazywany z dawnego pokolenia :D
do moderacji
post napisany:
Ja na początku myślałam, że nigdy nie uda mi się rozpoznawać płaczu mojego dziecka. Po pewnym czasie nauczyłam się tak, ze wiedziałam czy maluszek jest głodny czy jednak płacze, bo ma mokro w pieluszce. To wcale nie jest takie trudne.
do moderacji
post napisany:
Jest na rynku bardzo dużo maści na bolące brodawki, jest w czym wybierać. Naprawdę w aptece jest tego mnóstwo. Można używać takich bardziej naturalnych metod jak na przykład nasmarować się po prostu własnym mlekiem i podobno też pomaga, nie wiem bo nie próbowałam, ale slyszalam
do moderacji
post napisany:
Babeczka - tak można używać lanoliny - smarujesz po karmieniu i nie trzeba zmywać przed kolejnym karmieniem.
Uważam, że o karmieniu powinno się mówić więcej: że to wcale nie takie łatwe, że trzeba się tego uczyć, że potrzeba czasu.
do moderacji
post napisany:
W kwestii karmienia najlepiej doradzić się doświadczonej położnej. Zwykle na początku jest Ciężko i możemy się szybko zniechęcić. Ale pamiętajmy, że nasz maluszek dopiero się wszystkiego uczy. Karmienie wymaga dużej cierpliwości i wytrwałości.
do moderacji
post napisany:
Karmienia piersią trzeba sie nauczyć! Zazdroszczę każdej mazanie, której ta sztuka łatwo przyszła. Ja walczyłam o laktację i te walkę wygrałam. Karmie syna już 6 miesięcy, będę karmić do roku. Chciałabym nawet dłużej, czas pokaże.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie