Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Karmienie piersią choć naturalne, to jednak trzeba się go nauczyć. Młoda mama często na początku karmienia noworodka słyszy z każdej strony wiele rad dotyczących laktacji. Pamiętaj jednak, aby przy żywieniu niemowląt kierować się radami fachowców. Jeśli masz wątpliwości, poproś o poradę doświadczoną położną, pediatrę lub certyfikowanego doradcę laktacyjnego, którzy podpowiedzą m.in. jak często karmić noworodka lub jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej.
Pokarm może być ,,chudy” lub ,,wodnisty” MIT
Pokarm kobiecy jest zmienny i dostosowany składem indywidualnie do potrzeb dziecka. Jeżeli dziecko regularnie przystawiane jest do piersi to pokarm matki wg WHO całkowicie zabezpiecza jego potrzeby do 6 miesiąca życia.
Płacz dziecka świadczy o tym, że jest głodne. MIT Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Dziecko może płaczem sygnalizować różne potrzeby, niekoniecznie głód. Najlepiej nauczyć się rozpoznawać rodzaj płaczu swojego dziecka.
Testuj produkt »
Kamienie piersią to zawsze ból brodawek. MIT
Ból brodawek w czasie karmienia przy ich fizjologicznej budowie najczęściej świadczy o złym przystawieniu dziecka do piersi. Najczęściej wystarczy korekta pozycji, aby ból został wyeliminowany.
Kobieta mająca wklęsłe brodawki nie wykarmi swojego dziecka. MIT
Karmienie piersią jest możliwe, wymaga ono jednak na początku więcej pracy ze strony matki i dziecka, często też pomocy certyfikowanego doradcy laktacyjnego.
Dieta mamy karmiącej nie istnieje. PRAWDA
Karmienie piersią i dieta mamy to tak naprawdę proste zalecenie – mama powinna się odpowiednio zdrowo odżywiać, zgodnie z piramidą żywienia. Laktacja nie wymaga przestrzegania restrykcyjnej diety.
Karmienie piersią i przyjmowanie leków (przez matkę) wykluczają się. MIT
Przeziębienie a karmienie piersią wbrew pozorom nie wykluczają się. Jeżeli jest konieczność przyjmowania leków przez kobietę karmiącą, przed zaleceniem lek powinien być sprawdzony w laktacyjnym leksykonie leków, czy jest bezpieczny.
Picie bawarki zwiększa ilość pokarmu. MIT
Nie ma naukowych doniesień, że regularne picie herbaty tzw. bawarki zwiększa ilość pokarmu mamy karmiącej.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Skąd biorą się objawy alergii pokarmowej u dziecka karmionego piersią matki? Objawy alergii pokarmowej u niemowląt karmionych piersią mogą wiązać…
Roztocza kurzu domowego są obecne w każdym domu. Wyższe stężenia alergenów roztoczy w środowisku sprzyjają rozwojowi alergii na ich białka. Dane…
Mimo, iż konsultacja z fizjoterapeutą dziecięcym nie jest obowiązkowa w naszym systemie zdrowia, to warto udać się do takiego z dzieckiem w celu sprawdzenia…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
" Płacze, więc jest głodne " . Ileż ja raz to słyszałam, szczególnie od starszych babć na spacerku w parku, w sklepie bo widzi dużo jedzenia a jego jest teraz schowane w ubraniu. Nawet w przychodni gdy raz czekalam do szczepienia, jedna z pielegniarek mówiła, że z głodnym dzieckiem nie przychodzi się do lekarza.
do moderacji
post napisany:
Przeraża mnie ilość mitów dotyczących tematu karmienia dziecka piersią, zastanawiający jest fakt skąd te mity się wzięły, przecież jak wszystko na pewno nie z niczego, może jest w nich choćby ziarenko prawdy.
do moderacji
post napisany:
Oj ile ja sie nasluchalam zabawnych mitów od mam i babć na temat karmienia piersia. Ja od poczatku jem wszystko i nic sie malej nie dzialo. Ja nie mialam wypuklych brodawek, mala sobie sama je pieknie 'wyciagnela' i nie przeszkadzalo to nam w karmieniu, ktore trwa jiz 17 miesiecy.
do moderacji
post napisany:
Mitów się nazbieralo przed pokolenia naszych mam i babć całe mnóstwo. My musimy po prostu być asertywne i nie dajmy wchodzić sobie na głowę. To MY mamy najświeższą wiedzę w tym temacie, a nie wszystkie dobre ciotki.
do moderacji
post napisany:
Niestety na początku karmienia uległa "starej szkole karmienia" i nie jadłam wielu rzeczy. Dopiero z czasem przestałam wybrzydzać i urozmaiciłam jedzenie nawet w jedzenie smażone. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
do moderacji
post napisany:
Ja też nie słyszałam że od stresu może stracić jakieś właściwości, zazwyczaj słyszałam że od stresu można mieć mniej pokarmu i dlatego zawsze unika się stresu podczas laktacji na wszelki wypadek u mam karmiących
do moderacji
post napisany:
pierwsze słysze, że mleko może stracić jakieś właściwości na skutek stresu? to chyba jakaś herezja, albo nie do końca dobrze przekazana informacja. Słyszałam, że na skutek stresu może być mniej mleka, ale żeby było mniej wartościowe to dla mnie nowość. Kasia B też poproszę o info w jaki sposób to stwierdzono.
do moderacji
post napisany:
Kasia B. A jak udowodniono tej mamie, że jej mleko straciło pewne wartości na skutek stresu? przebadano to mleko czy jak to zrobiono ? Jestem bardzo ciekawa. A może po prostu miała za małej ilości i dziecko sie nie najadalo, a nie jej pokarm był za mało odżywcze
do moderacji
post napisany:
Fajnie jak karmienie piersią przychodzi z łatwością, niby jest to taka naturalna kolej rzeczy ale czasem spędza sen z powiek. MamyLamy bardzo fajnie opowiadają o karmieniu o tym z czego korzystały, co doradzają.
do moderacji
post napisany:
O tej mięcie nie słyszałam, ale w sumie ciekawa sprawa :) Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że nie można pić zbyt duzych ilości herbat malinowych, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ, bo przecież maliny są zdrowe.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie