Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Karmienie piersią choć naturalne, to jednak trzeba się go nauczyć. Młoda mama często na początku karmienia noworodka słyszy z każdej strony wiele rad dotyczących laktacji. Pamiętaj jednak, aby przy żywieniu niemowląt kierować się radami fachowców. Jeśli masz wątpliwości, poproś o poradę doświadczoną położną, pediatrę lub certyfikowanego doradcę laktacyjnego, którzy podpowiedzą m.in. jak często karmić noworodka lub jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej.
Pokarm może być ,,chudy” lub ,,wodnisty” MIT
Pokarm kobiecy jest zmienny i dostosowany składem indywidualnie do potrzeb dziecka. Jeżeli dziecko regularnie przystawiane jest do piersi to pokarm matki wg WHO całkowicie zabezpiecza jego potrzeby do 6 miesiąca życia.
Płacz dziecka świadczy o tym, że jest głodne. MIT Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Dziecko może płaczem sygnalizować różne potrzeby, niekoniecznie głód. Najlepiej nauczyć się rozpoznawać rodzaj płaczu swojego dziecka.
Testuj produkt »
Kamienie piersią to zawsze ból brodawek. MIT
Ból brodawek w czasie karmienia przy ich fizjologicznej budowie najczęściej świadczy o złym przystawieniu dziecka do piersi. Najczęściej wystarczy korekta pozycji, aby ból został wyeliminowany.
Kobieta mająca wklęsłe brodawki nie wykarmi swojego dziecka. MIT
Karmienie piersią jest możliwe, wymaga ono jednak na początku więcej pracy ze strony matki i dziecka, często też pomocy certyfikowanego doradcy laktacyjnego.
Dieta mamy karmiącej nie istnieje. PRAWDA
Karmienie piersią i dieta mamy to tak naprawdę proste zalecenie – mama powinna się odpowiednio zdrowo odżywiać, zgodnie z piramidą żywienia. Laktacja nie wymaga przestrzegania restrykcyjnej diety.
Karmienie piersią i przyjmowanie leków (przez matkę) wykluczają się. MIT
Przeziębienie a karmienie piersią wbrew pozorom nie wykluczają się. Jeżeli jest konieczność przyjmowania leków przez kobietę karmiącą, przed zaleceniem lek powinien być sprawdzony w laktacyjnym leksykonie leków, czy jest bezpieczny.
Picie bawarki zwiększa ilość pokarmu. MIT
Nie ma naukowych doniesień, że regularne picie herbaty tzw. bawarki zwiększa ilość pokarmu mamy karmiącej.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Skąd biorą się objawy alergii pokarmowej u dziecka karmionego piersią matki? Objawy alergii pokarmowej u niemowląt karmionych piersią mogą wiązać…
Anemia, inaczej niedokrwistość, oznacza niedobory hemoglobiny w organizmie. Szacuje się, że występuje ona u około 40% dzieci w wieku do 2 lat. Powodem…
Immunoterapia (odczulanie) jest aktualnie jedyną dostępną metodą leczenia, która modyfikuje sposób reagowania organizmu na alergen. Leczenie…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Witam wszystkich serdecznie. Zapraszam wszystkich do przeczytania niniejszego artykułu ponieważ porusza ważna tematykę i dlatego warto go przeczytać. Karmienie piersią jest bardzo ważne. Warto poznać fakty i mity związane z tą tematyką.
do moderacji
post napisany:
Ja miałąm wklęsłe brodawki ale synek i tak szybko załapał cycka. Wiadomo na początku bolało dość mocno, zanim nuaczyłam się prawidłowo przystawiać synka. Nie stosuje żadnych diet, jem wszystko i moje dziecko nie ma żadnych kolek.
do moderacji
post napisany:
Ja problemu z wkleslymi brodawkami nie miałam, ale i tak w pierwszych dniach karmienie do najprzyjemniejszych nie należało. Diety nie stosuje mimo, ze położna zalecala(mimo, ze wiekowo to staro nie wyglądała to chyba nie uaktualnia wiedzy) i synkowi absolutnie nic nie było. Bawarke zalecala teściowa a nie wypilam ani razu :)
do moderacji
post napisany:
Witam wszystkich czytenikow sekcji ekspert radzi. BARDZO POUCZAJACY ARTYKUL GODNY ZACZYTANIA. wARTO PODKRESLIC iż pokarm matki wg WHO wystarczy dziecku do ukonczenia pzrez niego 6 miesiaca zycia. Nie wiedzialam ze nieodpowiednie przystawienie dziecka do piersi powoduje bol brodawek. Jak widac kazda mamusia jestw stanie wykarmic swoje dziecko.
do moderacji
post napisany:
Bardzo interesujący artykuł. Podsumowuje wszystkie za i przeciw odnośnie karmienia piersią. wiekszość matek czytając bzdury internetowe jest przerazzona tym co może ją czekać podczas karmienia piersią. Najważniejsze to słuchać się wykwalifikowanych lekarzy.
do moderacji
post napisany:
Przydatny artykuł. U mnie nie było problemu z bolącymi brodawkami. Połóżna bardzo dobrze wytłumaczyła mi jak mam przystawić małego do piersi .problem zaś wystąpił z moją moją. Mały miał kolki i panikowalam że to moja wina bo coś zjadłam itd
do moderacji
post napisany:
Kramienie piersią odgrywa bardzo dużą rolę w życiu mamy i dziecka. Mama chce aby dziecko miało wszytsko co najlepsze dlatego stara się aby maluszek miałą wsyztsko. A maluszek mając mleko mamy na dostarczane wszystkie majważniejsze składniki.
do moderacji
post napisany:
Karmienie piersią jest czymś wspaniałym, pomaga nawiązać bardzo bliską więź z maluszkiem. Niestety bardzo często, szczególnie gdy ciąża zakończyła się cesarskim cięciem, są problemy z laktacją, dlatego ważne jest by znaleźć odpowiedniego, wykwalifikowanego doardcę laktacyjnego lub położną .
do moderacji
post napisany:
Bardzo przydatny artykuł. Bowiem wiele krazy mitow wokół karmienia piersią. Nie wiedziałąmze nie ma znaczenia jeśli kobieta jest pzreziebiona to moze armic swoja pocieche. Myslalam ze wtedy lepiej podac mleko modyfikowane. A bol brodawek czesto zalezy od zlej pozycji przystawiania dzieciatka- dobrze o tym wiedziec.
do moderacji
post napisany:
Położna na oddziale w szpitalu jest bardzo pomocna.Najczęstszym błedem młodych mam jest złe przystawianie dziecka do piersi.Bardzo jestem za to wdzięczna.Gorzej gdy pokarm zanika,lub gdy mamy nazwał pokarmu.Na nazwał pomocne są liście kapusty.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie