Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Testuj produkt »
Karmienie piersią choć naturalne, to jednak trzeba się go nauczyć. Młoda mama często na początku karmienia noworodka słyszy z każdej strony wiele rad dotyczących laktacji. Pamiętaj jednak, aby przy żywieniu niemowląt kierować się radami fachowców. Jeśli masz wątpliwości, poproś o poradę doświadczoną położną, pediatrę lub certyfikowanego doradcę laktacyjnego, którzy podpowiedzą m.in. jak często karmić noworodka lub jak powinna wyglądać dieta matki karmiącej.
Pokarm może być ,,chudy” lub ,,wodnisty” MIT
Pokarm kobiecy jest zmienny i dostosowany składem indywidualnie do potrzeb dziecka. Jeżeli dziecko regularnie przystawiane jest do piersi to pokarm matki wg WHO całkowicie zabezpiecza jego potrzeby do 6 miesiąca życia.
Płacz dziecka świadczy o tym, że jest głodne. MIT Sprawdź, czy aktualnie testujemy produkty Dermedic. Dołącz do społeczności naszych ambasadorów.
Dziecko może płaczem sygnalizować różne potrzeby, niekoniecznie głód. Najlepiej nauczyć się rozpoznawać rodzaj płaczu swojego dziecka.
Testuj produkt »
Kamienie piersią to zawsze ból brodawek. MIT
Ból brodawek w czasie karmienia przy ich fizjologicznej budowie najczęściej świadczy o złym przystawieniu dziecka do piersi. Najczęściej wystarczy korekta pozycji, aby ból został wyeliminowany.
Kobieta mająca wklęsłe brodawki nie wykarmi swojego dziecka. MIT
Karmienie piersią jest możliwe, wymaga ono jednak na początku więcej pracy ze strony matki i dziecka, często też pomocy certyfikowanego doradcy laktacyjnego.
Dieta mamy karmiącej nie istnieje. PRAWDA
Karmienie piersią i dieta mamy to tak naprawdę proste zalecenie – mama powinna się odpowiednio zdrowo odżywiać, zgodnie z piramidą żywienia. Laktacja nie wymaga przestrzegania restrykcyjnej diety.
Karmienie piersią i przyjmowanie leków (przez matkę) wykluczają się. MIT
Przeziębienie a karmienie piersią wbrew pozorom nie wykluczają się. Jeżeli jest konieczność przyjmowania leków przez kobietę karmiącą, przed zaleceniem lek powinien być sprawdzony w laktacyjnym leksykonie leków, czy jest bezpieczny.
Picie bawarki zwiększa ilość pokarmu. MIT
Nie ma naukowych doniesień, że regularne picie herbaty tzw. bawarki zwiększa ilość pokarmu mamy karmiącej.
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Zdarza się, że rodzice będący na wizycie u takich specjalistów jak logopeda, ortodonta czy laryngolog usłyszą zdanie: Należy podciąć wędzidełko…
Obecnie u coraz większej ilości niemowląt i małych dzieci (ok.6%) występuje alergia lub nietolerancja po spożyciu określonego pokarmu lub składnika pokarmowego.…
W tradycyjnym, funkcjonalnym znaczeniu słowo emolient oznacza substancję zmiękczającą i tworzącą film na skórze, który hamuje utratę cząsteczek…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Moja córeczka jest alergikiem i to co jem ja ma na pewno wpływ na nią, a dokładnie na jej skórę. Jak zjem jakiś alergen, który ja uczula od razu widać efekty q postaci wysyłki, która znika za kilka dni jeżeli przerwę jedzenie alergenów.
do moderacji
post napisany:
Teraz chyba zmieniły się wytyczne dot. karmienia wydłużony do roku okres w którym mleko jest wystarczające do odpowiedniego rozwoju dziecka. W szpitalu w którym rodziłam trafiłam na bardzo dobrze wykwalifikowane położne i udało mi się rozkręcić laktacje ale strach był.
do moderacji
post napisany:
Ja jadlam wszystko w rozsadnych ilosciach. Jezeli cos faktycznie jadlam takiego, co wedlug niektorych zalecen jest zabronione, po prostu obserwowałam czy corce nic nie jest. Oj ile sie nasluchalam na temat bigosu na swieta. Ze odbija mi sie nim do dzisiaj haha
do moderacji
post napisany:
Oczywiscie, ze niektore produkty zmieniaja smak mleka, ale nie oznacza to, ze ie mozna ich jesc. Dziecko musi sie przyzwyczajac do nowych smaków, nie moze byc tak, ze odmawiamy sobie czegoś, bo moze zmienic smak melak.
do moderacji
post napisany:
Można obalić wszystkie mity odnosnie jedzienia kobiet karmiących. Może jeść praktycznie wszystko, za wyjątkiem chrzanu oraz czosnku. Nie słuchać mam oraz babć że nie można jeść tłustych, wzdymajacych potraw 😉
do moderacji
post napisany:
Mam wrażenie, że te mity to jeszcze funkcjonować beda przez kilkadziesiąt lat. Nawet tutaj jest niespójnośc - chrzan i czosnek zmieniają smak mleka... czyli jednak wszystkiego nie można jeść :-D ja tam może chrzanu i czosnku nie jej bo nie lubię, ale ostre jak najbardziej i dziecko po tym dobrze się czuje
do moderacji
post napisany:
Każde dziecko może inaczej reagować na dany produkt .Może pojawić się wysypka, pokrzywka, wzdęcia brzuszka, kolka. Dieta powinna być zbilansowana – od 4 do 5 posiłków dziennie. W czasie karmienia piersią jest zwiększona podaż płynów.
do moderacji
post napisany:
Dieta mamy karmiącej nie istnieje, a jedząc czosnek lub chrzan oraz inne potrawy o wyrazistym smaku mleko matki może zmienić smak i wtedy moze okazać się, że dziecko nie chce go pić, więc wydaje mi się, że dieta matki jednak istnieje. :)
do moderacji
post napisany:
całą pewnością każda przyszła mama, która po raz pierwszy będzie karmić piersią przeczyta nie tylko ten artykuł, ale i całe mnóstwo innych, w których będą zawarte dobre rady. I chociaż pozytywnie się nastawi na karmienie, to jednak napotka całe mnóstwo problemów. Warto jednak wiedzieć, gdzie można się udać po pomoc, i że nie jest się samej w tej sytuacji.
do moderacji
post napisany:
Bardzo fajny artykuł, dzięki któremu możemy coś fajnego się dowiedzieć , bawarka faktycznie u mnie była pita więc teraz wiem że nie działa cudów , i że byłam robiona w konia, bardzo lubię takie artykuł, myślę że pewnie jeszcze więcej znalazło by się takich rzeczy
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie