Trzeci migdał u dziecka - objawy, leczenie
Problem przerostu migdałka gardłowego dotyczy głównie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 r.ż.). Około 5-8 r.ż. światło nosogardła staje się szersze,…
Podstawę w leczeniu atopowego zapalenia skóry (AZS) stanowi stała kontrola objawów chorobowych oraz zapobieganie zaostrzeniom choroby. Niezwykle istotna jest stała edukacja rodzica i chorego, dotycząca właściwej pielęgnacji naskórka, a także unikanie czynników drażniących, czy zaostrzających. Bardzo ważną rolę odgrywa przywracanie i naprawa funkcji ochronnych bariery naskórkowej przez stosowanie terapii emolientowej.
Rola emolientów:
W przypadku postaci łagodnej leczenie obejmuje codzienne stosowanie emolientów oraz leczenie przeciwzapalne w okresie zaostrzeń. Stosowanie emolientów przy wyprysku bardzo często okazuje się wystarczającą metodą postępowania. Przy ostrym wyprysku stosowane są miejscowo glikokortykosteroidy i/lub miejscowe inhibitory kalcyneuryny. Warto dodać, że stosowanie emolientów przy terapii kortykosteroidami poprawia ich wchłanianie oraz ogranicza ilość miejscowo stosowanych kortykosteroidów. Ich zadaniem jest redukcja objawów wyprysku atopowego i poprawa jakości życia pacjentów. Ciężkie przypadki AZS, niereagujące na leczenie klasyczne kwalifikują się do specjalistycznego leczenia ogólnego. Bardzo ważne jest również unikanie wykrytych alergenów od wczesnego dzieciństwa, ponieważ wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że organizm pacjenta „zapomni” o nadwrażliwości na dany czynnik podrażniający (alergen).
Więcej o emolientach i humektantach>>
Podobał się artykuł?
Przyznaj mu ocenę
Polecane produkty
Dermedic:
Tutaj znajduje się quiz stworzony na podstawie artykułu, który właśnie przeczytałeś.
Problem przerostu migdałka gardłowego dotyczy głównie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 r.ż.). Około 5-8 r.ż. światło nosogardła staje się szersze,…
Immunoterapia (odczulanie) jest aktualnie jedyną dostępną metodą leczenia, która modyfikuje sposób reagowania organizmu na alergen. Leczenie…
Pokrzywka to wspólna nazwa dla występowania na skórze bąbli pokrzywkowych i świądu, pieczenia i/lub obrzęku naczyniowego. Zmiany chorobowe…
Polecane produkty Dermedic:
Poznaj ekspertów:
Komentarze:
post napisany:
Stała kontrola stanu skory jest bardzo ważna, w ten sposob można szybko wyłapać nasilenie objawów i łatwiej określić przyczynę. Jak tylko widać ze stan skory sie pogarsza można od razu reagować. Artykuł ciekawy, pozwala dowiedzieć sie podstawowych rzeczy, na pewno moze byc pomocny dla rodziców dzieci z AZS
do moderacji
post napisany:
Bardzo ciekawy artykuł. Muszę go pokazać siostrze. Ona ciągle ma z tym problem. U naszej małej na szczęście nie ma takich problemów ale profilaktycznie też stosujemy emolienty do kompieli. Po nich skórką jest delikatna i mięciutkie.
do moderacji
post napisany:
Syn nie ma problemów ze skórą, ale zawsze profilaktycznie stosuję emolienty. Zawsze dodaję do wody, w której kąpam dziecko. Skora zawsze jest aksamitna i nawilżona. Co jest ważne dla mnie, zwłaszcza w zimną porę. Przy tym wiem, że skóra synka jest pod ochroną.
do moderacji
post napisany:
Mój syn raczej nie ma problemów z atopowym zapaleniem skóry. Półtoraroczna córeczka koleżanki ma atopowe zapalenie skóry, bardzo się drapie dermatolog zalecił stosowanie emolientów kilka razy dziennie i póki co jest OK.
do moderacji
post napisany:
Pediatra podejrzewał A dermatolog potwierdził AZS U 5 miesięcznego synka zaczęłam stosować Emolienty i widzę poprawę ☺ jestem.zadowolona z ich stosowania ☺ skóra jest miękka i nawilżona☺ zmiany skórne sa dużo mniejsze i nie tak widoczne.
do moderacji
post napisany:
My używamy Emolium i widzimy poprawę. Po nim skóra jest delikatna i nawilżona. Moim zdaniem każda mama powinna obserwować dokładnie swoje dziecko pod tym kątem. Teraz zastanawiamy się nad zmiana emolientu
do moderacji
post napisany:
Musimy tez przy codzinnej pielęgnacji swojego maluszka nie zapominać o sobie. Ja niestety zaniedbałam siebie i niestety borykam sie z suchością skóry i zaczęła mi sie lekka wysypka atopowa. Walczę z nią
do moderacji
post napisany:
Moje dzieci mają suchą i wrażliwą skórę ale to za mało żeby mówić o AZS. Przykro mi bardzo, że tak wiele rodzin boryka sie z tym problemem bo na pewno bardzo utudnia to funkcjonowanie. Super, że są metody łagodzące objawy i ogólnodostępne kosmetyki pomagające walczyć z tą chorobą.
do moderacji
post napisany:
Każda mama powinna bardzo dokładnie przyglądać się swojemu dziecku i odpowiednio reagować na zmiany skórne, ale nie popadać w paranoje. Trzeba do wszystkiego podchodzić z dystansem Mimo wszystko emolientow można używać zawsze
do moderacji
post napisany:
A W naszym przypadku na szczęście problem zanikl po emolientach. Ale takie artykuły są bardzo przydatne. kurczę sama wielu rzeczy się teraz dowiedziałam.Widze ze mimo wszystko muszę się bardzo przyglądać mojemu Synkowi. Ale nie myślałam że to jest aż tak powszechny problem.
do moderacji
Pomóż nam zrozumieć, co się stało
Krótko uzasadnij przyczynę zgłoszenia posta
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte
Nasi moderatorzy przyjrzą się zgłoszonej przez Ciebie sprawie